Czy zbliżenie bez zobowiązań może przerodzić się w uczucie?

Czy zbliżenie bez zobowiązań może przerodzić się w uczucie?

Wiele par poznaje się na zasadach friends with benefits bądź też ONS, z założeniem, że chodzi tak naprawdę o dobry seks. Pary te nie zastanawiają się nad tym, czy istnieje ryzyko iż któraś ze stron nagle poczuje bardziej, tym bardziej, że oboje poczują do siebie coś więcej.

Czy seks bez zobowiązań może przerodzić się w obopólne uczucie?

W życiu wszystko jest teoretycznie możliwe, jednak sytuacja kiedy to niezobowiązujący seks z czasem przeradza się w coś więcej zdarza się niezmiernie rzadko. Partnerzy, którzy decydują się na ONS bądź sex with benefits czynią wszystko byleby tylko nie zaangażować się nazbyt, osoby które chodzą na sex randki, zwykle bardzo się pilnują, nie ma tutaj wieczornych pogaduszek, dzielenia się swoimi prywatnymi sprawami, co dzieje się w pracy czy też u znajomych, chodzi jedynie o seks i dobrą zabawę sex gadżetami. Czasami jednak okazuje się, że dwie osoby czują do siebie coś więcej niż tylko pociąg fizyczny,

Kiedy seks bez zobowiązań ma szansę przerodzić się w uczucie?

Czasami spotykają się osoby, które nie czują się gotowe by wejść w związek, jednak chcą poczuć jego namiastkę. Zdarza się wtedy, że seks który początkowo był spoiwem, z czasem staje się co prawda nadal czymś istotnym, jednak oprócz tego równocześnie zaczynają dochodzić emocje. Z tych emocji powstaje zaangażowanie, okazuje się wtedy, że para chce spróbować czegoś więcej, oprócz seksu chce czegoś innego. Teraz rozwiązania są dwa, para może uznać, że chce się ze sobą przyjaźnić bądź też związku, Zdarza się, że para rezygnuje z seksu, jednak nadal są dla siebie bliscy, wychodzą do kina, bądź też radzą siebie nawzajem w ważnych kwestiach.

Podsumowanie

Życie lubi zaskakiwać, dlatego również w przypadku sex randek, może okazać się, że dwie osoby, które początkowo umawiały się wyłącznie na dobry seks, z czasem mogą postanowić umocnić relację czy też po prostu zostać przyjaciółmi. Ważne jest by z góry niczego nie planować, gdyż może się z czasem okazać, że życie potoczy się całkowicie odmiennie. Warto umawiać się na randki, gdyż w ten sposób można wiele dowiedzieć się o ludziach ale i o samym sobie.