Ile dni od zapłodnienia musi minąć, aby lekarz mógł stwierdzić ciążę?

Ile dni od zapłodnienia musi minąć, aby lekarz mógł stwierdzić ciążę?

Ile rzeczywiście musi upłynąć dni, aby lekarz mógł stwierdzić zapłodnienie a więc jednocześnie zapewnić nas w przekonaniu że jesteśmy w ciąży?

Pewnie, że jednym z pierwszych sygnałów iż jesteśmy w ciąży może być brak miesiączki, z drugiej jednak strony dosyć często pojawiają się również inne przyczyny dla których doszło do zaburzenia czy opóźnienia w kontekście menstruacji. Dlatego warto się zastanowić nad możliwością nie tylko wykonania odpowiedniego testu ciążowego, lecz także zjawieniu się z czasem u lekarza jaki przeprowadzi w tym zakresie wszelkie niezbędne badania.

Warto przeprowadzić test ciążowy

Test ciążowy dostępny jest niemal w każdej aptece, co za tym idzie jest to metoda może nie w pełni wiarygodna, lecz pozwala na samodzielne przeprowadzenie pewnych badań jakie na podstawie hormonu hCG pozwalają stwierdzić iż doszło do zapłodnienia. Tutaj duże znaczenie ma kwestia czasu jaki upłynął od ostatniego stosunku, a więc nie róbmy nigdy testu dużo wcześniej niż 10 dni to właśnie wtedy zachodzi możliwość wykrycia hormonu hCG w organizmie kobiety.

Tylko lekarz potwierdzi w stu procentach iż jesteśmy w ciąży

Nawet jeżeli wykonamy kilka testów ciążowych, co za tym idzie wszystkie pokazują nam dwie kreski a więc informują o tym, że doszło do zapłodnienia, to wizyta w gabinecie lekarskim jest czymś oczywistym oraz niezbędnym. Pewnie, iż powinniśmy się do niego zgłosić nie później niż 10 tydzień naszej ciąży, jednak im szybciej tym lepiej, nawet po kilku dniach od ewentualnego momentu gdy doszło do zapłodnienia. Przeprowadzone badania krwi pozwolą nie tylko na wykrycie hormonu hCG, zapewne także zajdzie potrzeba wykonania badań typowo palpacyjnych a więc typowo ginekologicznych.

Jak zatem widać, wizyta u lekarza to najlepsza metoda i sposób na to, by stwierdzić czy jesteśmy w ciąży, tym samym niech nie dziwi sytuacja w której kobiety niemal natychmiast gdy wykonają test ciążowy decydują się na takie właśnie rozwiązanie. Dzięki temu nie tylko uzyskają informację o ewentualnym zapłodnieniu, lecz niekiedy dowiedzą się także kiedy do niego doszło.