Czy można pić kawę w czasie ciąży

Czy można pić kawę w czasie ciąży

Wiele kobiet w trakcie ciąży w dalszym ciągu pije kawę, nie zdając sobie niejednokrotnie sprawy iż nadmierna jej ilość, może nie tylko zaszkodzić naszemu dziecku, ale również doprowadzić do wcześniejszego porodu lub poronienia. Zatem warto dowiedzieć się więcej na ten temat, tym samym uświadomić sobie, jaki wpływ na naszą ciąże może mieć picie kawy w sytuacji gdy przekraczamy bezpieczną oraz dopuszczalną normy.

Jaki wpływ ma spożywanie kawy przez kobietę w ciąży na rozwój naszego dziecka

Czy spożywanie kawy przez kobietę w ciąży, wpływa negatywnie na rozwój samego dziecka? Przede wszystkim należy wiedzieć jedno, ograniczenie kawy powinno być czymś oczywistym i niezbędnym, pomimo tego iż nie udowodniono że szkodzi ona płodowi. Pewnie, że nadmiar kawy i kofeiny może przede wszystkim doprowadzić do zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego u kobiety ciężarnej, co skutkuje podniesieniem ciśnienia, pojawieniu się zgagi czy też znacznie częstszego oddawania moczu. Powoduje to zatem wypłukanie wapnia oraz magnezu z naszego organizmu, a niedobory takich pierwiastków powodują iż dziecko nie otrzymuje ich zbyt dużej ilości, nadmierne picie kawy przeszkadza także we wchłanianiu żelaza co może doprowadzić do anemii.

Ile możemy wypić kawy w trakcie ciąży?

Przyjmuje się, iż każda kobieta w ciąży nie powinna przekraczać dawki 2—300 mg kofeiny na dobę, co oznacza że może spożyć maksymalnie 3 filiżanki kawy. Należy sobie także uświadomić, iż sama kofeina występuje także w takich produktach jak kakao czy czekolada, zatem starajmy się o tym najzwyczajniej w świecie pamiętać. Dużo kobiet w okresie ciąży całkowicie rezygnuje z picia kawy, zastępując ją kawą zbożową czy bezkofeinową, w przypadku gdy decydujemy się na herbatę pamiętajmy, iż także ona zawiera kofeinę. Można więc powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy mogli spożywać kawę, lecz duże znaczenie ma tutaj kwestia zachowania rozsądku gdy chodzi o jej dzienne, bezpieczne oraz prawidłowe przy tym spożycie, o czym najzwyczajniej w świecie należy pamiętać.