Jak zmienić przychodnię lekarską?

Jak zmienić przychodnię lekarską?

Przeprowadzka do innej miejscowości lub niezadowolenie z dotychczasowych usług medycznych – to najczęstsze powody chęci zmiany przychodni lekarskiej. Odpowiednim wyborem podczas zmiany będzie z pewnością http://przychodnialekarzy.pl/. Jak jednak wygląda proces zmiany przychodni lekarskiej? Czy wiąże się to ze skomplikowaną procedurą? Sprawdź nasz artykuł!

Jak zmienić przychodnię lekarską?

Opieka wykwalifikowanego lekarza z zaufanej przychodni lekarskiej to jedna z rzeczy, która pozwala nam cieszyć się zdrowiem. Niestety, czasami zdarza się, że wybrana przez nas placówka nie spełnia określonych oczekiwań. Nieuprzejmy personel lub brak odpowiedniego sprzętu to czynniki, które powinny skłonić nas do poszukiwań lepszej przychodni. Konieczność zmiany może również wynikać z przenosin w inne miejsce zamieszkania. Wtedy warto od razu zadbać o przepisanie się do odpowiedniej przychodni lekarskiej. W jaki sposób wybrać właściwą placówkę? Jak wygląda procedura zmiany przychodni i lekarza rodzinnego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Wybór właściwej przychodni

Każdy niepokojący problem zdrowotny powinien być sprawdzony przez doświadczonego lekarza pierwszego kontaktu. Dzięki jego ogólnej wiedzy na temat różnorodnych schorzeń możliwe jest szybkie wykrycie zaistniałych w organizmie nieprawidłowości. Wybór przychodni lekarskiej nie powinien być więc przypadkowy. W tym celu warto zasięgnąć opinii znajomych czy rodziny, którzy mają już jakieś doświadczenia z innymi placówkami. 

Oprócz tego warto skupić się na takich przychodniach, które oferują szeroki zakres usług. Dobrym wyborem będzie taka, w której skorzystamy zarówno z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, jak i innych specjalistów. Warto zwrócić również uwagę na życzliwą kadrę pielęgniarską zajmującą się wykonywaniem iniekcji, zmianą opatrunków czy szczepieniami. Niektóre przychodnie umożliwiają również wykonanie potrzebnych badań – znacznie usprawni to postawienie właściwej diagnozy. W ten sposób zagwarantujemy sobie dostęp do wielu usług medycznych znajdujących się w jednej lokalizacji.

Proces zmiany przychodni lekarskiej

Decydując się na zmianę lekarza rodzinnego, na szczęście nie musimy martwić się skomplikowaną procedurą. Do tego wystarczy tak naprawdę złożenie deklaracji w wybranej placówce. W tym celu konieczne będzie podanie niezbędnych danych osobowych, a także wskazanie wybranego lekarza, pielęgniarki POZ oraz położnej POZ. Do przychodni należy udać się więc z dowodem osobistym. Warto jednak pamiętać, że takiej zmiany możemy dokonać bezpłatnie 2 razy w ciągu roku. W przypadku kolejnych zmian musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Czy do nowej przychodni zostanie przeniesiona dotychczasowa historia medyczna? Taki transfer następuje wyłącznie w razie wyrażonej przez pacjenta chęci. Musi on jednak udać się do poprzedniej placówki i tam poprosić o udostępnienie dokumentacji medycznej w formie płatnego odpisu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowy lekarz uzyska pełną wiedzę na temat przebytych do tej pory chorób, podjętego leczenia i przyjmowanych leków.