Umniejszanie własnych osiągnięć – czym dla mnie jest sukces

Umniejszanie własnych osiągnięć – czym dla mnie jest sukces

Sukces jest bardzo ważnym elementem w życiu człowieka. Utarło się przekonanie, że musi on być spektakularny i diametralnie zmieniać naszą egzystencję. Tymczasem dla każdego z nas pojęcie sukcesu będzie wiązało się z czymś innym. Błędem jest umniejszanie własnych osiągnięć i traktowanie ich jako bezwartościowe. Są ludzie, którzy sukces utożsamiają jedynie z finansami. To, co jest dla nich istotne, to zakup drogiego samochodu, zbudowanie domu lub wysokie stanowisko w pracy. Dla innych liczyć się będą zwykłe sprawy: przygotowanie pysznej potrawy, stworzenie rodzinnego przyjęcia, czy nauczenie się języka obcego. Nie ważne co stanowi dla innych sukces, ważne, abyśmy mieli poczucie, że pokonaliśmy barierę i osiągnęliśmy postawiony sobie cel.

Dążenie do celu

Wielu z nas nieustannie zastanawia się jak osiągnąć sukces http://twoja-motywacja.pl/blog/jak-osiagnac-sukces/. A może warto przyjrzeć się sobie. Dokonujemy wiele ważnych osiągnięć, jednak nie zauważamy ich lub umniejszamy ich wagę. Są sukcesy małe i duże, każdy niezbędny, aby poczuć się potrzebnym i wartościowym. Jak to się dzieje, że niektórzy bez problemu realizują swojej cele, inni potrzebują więcej czasu a zdarza się, że przegrywają? Po prostu, warto poznać podstawowe zasady dążenie do sukcesu. Najważniejsze z nich to: motywacja i dobry plan.

Motywacja

Dobra motywacja to klucz do szczęścia. Jak osiągnąć sukces jeśli nie mamy ochoty podjąć działania? Dziecko nigdy nie będzie pianistą, jeśli uczestniczy w zajęciach muzycznych tylko z woli rodziców. Tak samo jest z dorosłymi. Jeżeli uczymy się języka obcego ponieważ wymaga tego od nas pracodawca, efekt może być mizerny. Zmotywuje nas wycieczka, o której zawsze marzyliśmy, podczas której komunikacja z tubylcami jest przecież nieodzowna.

Dobry plan

Od opracowania planu powinniśmy zacząć. Na początku konieczne jest poznanie sytuacji. Przykładowo, chcąc zgłębić język należy zorientować się w dostępnych sposobach nauki. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, wybrać opcję, która jest dla nas najlepsza. Wtedy rozpoczyna się systematyczna i ciężka praca. Raz podjęta decyzja powinna być realizowana z zapałem i zaangażowaniem. Tylko wtedy zwycięstwo jest możliwe.

Porażki uczą

Czasami, mimo zaangażowania i ogromnego trudu włożonego w działanie, zdarza się porażka. Nawet najlepsi nie zawsze osiągają sukces. Warto wykorzystać sytuacje jako doświadczenie, wyciągnąć wnioski i skorzystać z nich w przyszłości. Tak naprawdę to na błędach się uczymy i to jedyny sposób, aby wiedzieć jak żyć. Na nic zdadzą się książki o sukcesie, jeśli sami nie doświadczymy pewnych zdarzeń.