Co może dać czytanie książek motywacyjnych

Co może dać czytanie książek motywacyjnych

W erze, w której czytelnictwo zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci leci na łeb na szyję ciekawa może się wydać nagła eksplozja popularności, jakiej doświadczyły książki motywacyjne. Jaki jest ich sekret i co sprawia, że tyle osób chce je czytać? Z pewnością wiąże się to z coraz większym naciskiem kładzionym na rozwój osobisty i szeroko pojętą motywację. Jednak czy naprawdę można coś z nich wyciągnąć, czy są tylko stratą czasu i nie przedstawiają żadnej realnej wartości?

Czy warto czytać książki motywacyjne

Wiedzy na temat motywacji szukamy we wielu źródłach – filmach, YouTube, artykułach na blogach czy poradnikach. Dlaczego więc nie dać szansy książkom? Dzięki ich formatowi autorzy mają znacznie więcej miejsca na rozwinięcie swoich myśli, dzięki czemu mogą dzielić się szerszym zakresem porad i przekazać bardziej wartościowe informacje. Techniki motywacji wbrew pozorom są często bardzo skomplikowane i ciężko je streścić w kilku tysiącach słów. Żeby rzeczywiście dobrze się z nimi zapoznać, potrzebne może być słów kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy.

Czy odpowiednia motywacja jest potrzebna

Brak motywacji jest prostą drogą do spadku produktywności – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Warto się nauczyć, jak rozpoznawać pierwsze oznaki wypalenia i spadku motywacji, ponieważ w pewnym momencie może być już za późno. Wtedy też zaczynają pojawiać się takie problemy jak depresja i ciężko jest nawet wstać z łóżka rano. Nawet jeśli nie dotknie nas to do aż takiego stopnia, to i tak z pewnością odczujemy jakieś skutki braku motywacji. Znacznie ciężej nam będzie skupić się w pracy czy w szkole, a nasze wyniki będą znacznie gorsze.

Które książki czytać?

Książek motywacyjnych jest wiele i ciągle powstają nowe. W związku z tym ciężko jest zdecydować się, na co poświęcić swoje fundusze. Nie mamy nieograniczonego zasobu czasu i nawet jeśli byśmy chcieli, przeczytanie wszystkich nie jest fizycznie możliwe. Wobec tego warto poczytać recenzje i poradniki, a także zawęzić poszukiwania pod względem tego, jaki rodzaj motywacji nas interesuje: do pracy, nauki czy może założenia własnego biznesu. W ten sposób uzyskamy porady najlepiej dopasowane do naszej sytuacji i jest znacznie większa szansa, że to co przeczytamy rzeczywiście nam pomoże. Dodatkowo książki motywacyjne http://twoja-motywacja.pl/blog/ksiazki-motywacyjne-ktore-warto-przeczytac/ na ogół nie są ciężką lekturą i można je poczytać w ramach relaksu po pracy lub podczas podróży.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy czytanie książek motywacyjnych to dobry pomysł odpowiedź brzmi – nie wszystkie, ale z pewnością niektóre tak. Jeśli brak nam motywacji i chęci do działania, to właśnie one mogą nam w tym pomóc.