Najczęstsze przyczyny infekcji intymych u kobiet

Najczęstsze przyczyny infekcji intymych u kobiet

Zdrowie kobiety jest czymś bardzo ważnym i każda szanująca się przedstawicielka płci żeńskiej powinna sobie z tego dawać sprawę dużo wcześniej. Szczególnie dlatego, pewne zaniedbania mogą doprowadzać do różnego rodzaju zdrowotnych komplikacji, dlatego po prostu nie warto się doprowadzać o złego stanu zdrowia, a potem przez długie miesiące leczyć i nigdy nie wiedzą czy rezultat będzie dobry.

Ginekolog przyczyn infekcji intymnych u kobiet dopatruje się w barku odpowiedniej higieny. Bardzo często przegrzewać się w za ciasnych spodniach, co powoduje różnego rodzaju otarcia, które prowokują rozmnażanie się rożnych bakterii i mikroorganizmów na powierzchni skóry. Dobry ginekolog odradza kobietom częste i agresywne depilacje okolic bikini, ponieważ pozbawiają się one warstwy ochronionej w postaci włosów łonowych. Wtedy bardzo szybko mogą paść ofiara jakiegoś przyczajonego wirusa, który tyko czeka na osłabiony organizm kobiety.

Bardzo często dochodzi do infekcji także podczas wizyt na basenie. Mimo, że woda jest bardzo dobre chlorowana, jednak nie każdy organizm jest przygotowany do starcia z takim przeciwnikiem. Każdy ginekolog zauważa, że nie każda kobieta często chodzi na basen, dlatego może być bardziej podatna na wirusy i mikroorganizmy, które mogą się znajdować w takich miejscach.

Bardzo częstym powodem zapadania na infekcje intymne są publiczne toalety. Siadanie na deskach klozetowych w miejscach publiczny jest największym niebezpieczeństwem dla każdej kobiety; jest to bowiem zbiorowisko bardzo groźnych baterii i wirusów. Oczywiście one od razu nie muszą nas zaatakować ale na pewno poczekają na niewielkie osłabienie organizmu, by doprowadzić do choroby. Ważne jest także mycie okolic intymnych specjalnymi emulsjami, które zawierają odpowiednie pH – łagodne dla ciała. Jeżeli jesteśmy zaś w podróży, to trzeba nosić ze sobą chusteczki nawilżane także przeznaczone do tego rodzaju pielęgnacji. Można zapobiegać również infekcjom od wewnątrz. Nie będziemy na nie na pewno zapadać, jeżeli zadbamy o ogólny dobry stan naszego organizmu.