Gdzie oglądać powtórki ulubionych seriali?

Gdzie oglądać powtórki ulubionych seriali?

Kto nie lubi oglądać seriali? Te wieloodcinkowe historie pozwalają nam się zrelaksować po ciężkim dniu, zapomnieć o swoich problemach, podnoszą nas na duchu, skłaniają do przemyśleń lub po prostu bawią. Niektórzy z nas lubią seriale obyczajowe, inni wolą historie oparte na faktach lub zbudowane wokół historycznych wydarzeń. Bardzo często po obejrzeniu ostatniego odcinka ulubionego serialu odczuwamy smutek i po pewnym czasie mamy ochotę przypomnieć sobie przynajmniej niektóre epizody. Gdzie zatem można oglądać powtórki ulubionych seriali?

Gdzie oglądać powtórki seriali?

Seriale to produkcje zarówno telewizyjne, jak i (coraz częściej) tworzone na zlecenie serwisów stramingowych. W przypadku tych drugich widzowie mogą wznowić oglądanie serii w dowolnym momencie, powrót do wcześniejszych odcinków również nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak nasz ulubiony tytuł zajmuje pozycję w ustalanym z góry programie tradycyjnej telewizji, to sprawa się nieco komplikuje. Chcąc być na bieżąco z losami bohaterów, należy o wskazanej godzinie zasiąść przed ekranem telewizora, co nie zawsze jest możliwe. Na szczęście istnieją serwisy VOD, które umożliwiają obejrzenie wielu emitowanych w telewizji produkcji o dowolnej porze, seriale, telenowele nadrobisz dzięki Player.pl.

Niektóre serwisy streamingowe udostępniają kolejne odcinki seriali praktycznie równolegle z ich emisją w telewizji. Zdarza się jednak, że produkcje dostępne są w internecie dopiero po wielu latach od zakończenia ich transmisji.

Dlaczego kochamy seriale?

Są osoby, które uważają, że oglądanie seriali to wyłącznie strata czasu. Być może w niektórych wypadkach mają rację, w końcu nie wszystkie produkcje godne są uwagi i niosą ze sobą jakąś wartość. Trzeba jednak przyznać, że wiele tzw. tasiemców ma pozytywny wpływ na widzów, a niejednokrotnie opisuje ważne wydarzenia, lub niesie istotne przesłanie. Mogą też stanowić wsparcie dla osób, które są aktualnie w wyjątkowej sytuacji życiowej, przykładem może być macierzyństwo. Młode matki oglądając historie innych kobiet, które muszą odnaleźć się w podobnej rzeczywistości, mogą poczuć się pokrzepione. Ponadto wiele tytułów osiąga status kultowych, są znane w różnych krajach, a ich fani tworzą kluby, dzięki czemu mają poczucie wspólnoty, nawiązują ze sobą kontakt oraz wymieniają się spostrzeżeniami i poglądami.

Należy zwrócić uwagę na kulturotwórczą rolę seriali. Dzięki ich globalnemu zasięgowi, możliwe jest tworzenie wspólnych dla widzów kodów kulturowych, kształtowanie mód, postaw, zachowań oraz nowych trendów. Coraz częściej seriale sięgają po tematy tabu, związane z problemami mniejszości. Jest to ogromna szansa, aby wpłynąć na postrzeganie marginalizowanych do tej pory zjawisk lub polepszenie wizerunku osób, które były do tej pory traktowane w sposób krzywdzący.

Skąd pomysł na tworzenie seriali?

Może to być zaskoczenie dla wielu osób, jednak początków seriali można doszukać się już w XIX wieku, kiedy to na łamach gazet publikowane były powieści drukowane we fragmentach. Jednym z autorów takich literackich seriali, był, chociażby Dostojewski. W następnej kolejności zaczęły powstawać podzielone na odcinki słuchowiska radiowe. Współcześnie możemy obserwować kolejną zmianę, która polega na tym, ze seriale dotąd obecne przede wszystkim w telewizji tracą swoją pozycję na rzecz produkcji dostępnych w internecie.