Trendy designerskie w tworzeniu stron internetowych (2019)

Trendy designerskie w tworzeniu stron internetowych (2019)

Tworzenie stron internetowych, podobnie jak inne dziedziny na rynku technologii z czasem doczekały się znaczących rewolucji. Wraz ze swoim rozwojem, programiści i projektanci zaczęli dodawać na swoje witryny coraz bardziej wyszukane i odstające od standardów elementy. Obecnie w celu wyróżnienia się na tle konkurencji i zwiększenia szansy na dotarcie do potencjalnego klienta, wdraża się modne rozwiązania, czyli tytułowe trendy.

Najpopularniejsze trendy designerskie w tworzeniu stron internetowych w 2019 roku

Tworzenie stron www związane jest z przygotowaniem unikalnego i dopasowanego do charakteru marki designu. Pomimo iż możemy tego na co dzień nie zauważać, każda marka posiada swój własny brand i paletę kolorów, dzięki której tak łatwo ją rozpoznajemy. Stosując zmodyfikowaną typografię (czcionkę) na swojej stronie www w sloganach i wezwaniach do działania, możemy sprawić aby wyróżniała się na tle innych elementów przez jej powiększenie lub charakterystyczne wytłuszczenie. Manipulacja wielkością czcionki (również do większych rozmiarów) w stylizowanych nagłówkach, pozwoli na podkreślenie najważniejszej treści jak np. motta i celu istnienia marki.

Kolejnym elementem, na jaki możemy natrafić przeglądając strony internetowe Warszawa są duże elementy w postaci wideo, obrazka czy innego, zwiększającego szansę na nawiązanie współpracy z klientem medium. Tzw. hero image umożliwia zapoznanie użytkownika z marką dosłownie w ułamku sekundy – błyskawicznie zapadnie w pamięć. Taki zabieg poprawia wstępną komunikację z klientem zwiększając szanse na zatrzymanie go na swojej stronie i wypełnienie formularza kontaktowego.

Jeśli zdecydujemy się na tworzenie stron Warszawa, możemy liczyć się z tym, że na naszej witrynie pojawi się tzw. Hamburger Menu. To zaczerpnięte z pierwszych aplikacji mobilnych rozwiązanie, jest coraz bardziej preferowane przez użytkowników witryn. Może spełnić swoje zadanie nie tylko na urządzeniach mobilnych – można zastosować je też w wersji desktopowej, ukrywając w ten sposób nadmiar elementów menu.

Osoby odpowiedzialne za tworzenie stron www ostatnimi czasy postanowiły zaczerpnąć inspiracji z popularnych mediów społecznościowych takich jak instagram czy pinterest. Odwiedzając nowoczesne portale, sztuką jest nie natrafić na artykuły stylizowane na sposób kart. Dzięki takiemu rozwiązaniu redukujemy szum wizualny, nie obciążając zmysłu wzroku odwiedzającego. Po kliknięciu karty możemy zostać przekierowani na stronę docelową lub otrzymać dostęp w formie wcześniej przygotowanego pop-upu.