Chirurgia stomatologiczna – kiedy udać się do chirurga

Chirurgia stomatologiczna – kiedy udać się do chirurga

Większość ludzi skrzywieniem reaguje już na wizję wizyty u zwykłego stomatologa, a co dopiero u chirurga. Kojarzy się ona bowiem z bólem, strachem i dyskomfortem. Obecnie techniki stomatologiczne wyewoluowały do tego stopnia, że w dużej mierze obawy te są nieuzasadnione. Mimo to wielu odwleka wizytę do ostatniego możliwego momentu, co może skończyć się dodatkowymi problemami. Wobec tego co powinno nas skłonić do natychmiastowego udania się na taką wizytę?

Co różni chirurga stomatologa od zwykłego dentysty?

Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalizacji stomatologicznych, którą może wybrać młody stomatolog w procesie kształcenia. Obejmuje zabiegi nie tylko zębów, ale też całej jamy ustnej. Wobec tego zakres możliwości chirurga jest znacznie szerszy od tradycyjnego stomatologa. Zajmuje się on zwłaszcza bardzo trudnymi przypadkami, które wymagają fachowej pomocy.

Z jakimi problemami należy udać się do chirurga stomatologa?

Wyrywanie zębów to główna czynność, z jaką kojarzą się ludziom chirurdzy stomatologowie. Jeśli chodzi o usuwanie ósemek Radom i inne miasta faktycznie oferują w tym zakresie usługi tych fachowców. Usuwane są nie tylko zęby całkowicie zepsute, ale także te złamane lub korzenie pozostające w zębodołach. W wielu przypadkach usuwanie ósemek Radom jest także niezbędne aby zachować prawidłowe ułożenie pozostałych zębów, nawet jeśli ósemka sama w sobie nie jest zepsuta. Nie jest to jednak jedyne, co należy do ich obowiązków. Jeśli zastanawiamy się nad protezami lub implantami, to w tym pierwszym wypadku wizyta u chirurga jest zalecana, a w drugim – niezbędna. Oceni on stan naszych kości i zadecyduje, czy możliwe jest używanie protezy, a jeśli nie, to które zęby należy usunąć, aby nie stwarzały przeszkody. Jeśli zaś chodzi o implanty, cały proces ich doboru i wszczepiania należy właśnie do chirurga stomatologa. Warto pamiętać, że zwykły stomatolog nie pomoże nam w zakresie problemów w jamie ustnej niedotyczących bezpośrednio zębów, na przykład ropni ulokowanych na dziąsłach. Z nimi musimy udać się właśnie do chirurga.

Czy powinniśmy skorzystać w usług chirurga stomatologa?

Jeśli czujemy jakikolwiek ból i dyskomfort w jamie ustnej, naszym pierwszym krokiem powinien być dentysta. To on w razie potrzeby skieruje nas do chirurga stomatologa i z całą pewnością nie powinniśmy takiego skierowania ignorować. Wbrew pozorom całe doświadczenie wcale nie jest takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki środkom znieczulającym i doświadczeniu chirurga całość zabiegu powinna przebiec sprawnie i bezboleśnie.

Chirurgia stomatologiczna to istotny dział stomatologii, którego nie należy się obawiać, a chętnie korzystać z jego pomocy, jeśli okaże się ona konieczna.