Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Dziś gabinet stomatologiczny to nie tylko miejsce, w którym leczy się chore zęby. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się zabiegi stomatologii estetycznej. Pozwalają one na poprawę wyglądu i estetyki twarzy. Warto jest zatem wiedzieć, jakie zabiegi są przeprowadzane w ramach stomatologii estetycznej oraz kiedy można, a kiedy nie można ich wykonać.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Odpowiadając najprościej, można powiedzieć, iż stomatologia estetyczna to szereg zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu wizualnego zębów, a co za tym idzie, także estetyki całej twarzy. Dzięki nowoczesnej technologii używanej podczas tego typu zabiegów można znacząca zmienić i poprawić wygląd zębów. Jest to zatem idealne rozwiązanie na piękny uśmiech. Zabiegi są całkowicie bezpieczne. Wszystko dzięki nowoczesnemu sprzętowi jaki jest używany w gabinetach stomatologii estetycznej. Przykładem może być tu Centrum Medyczne Brzesko stosujące jedne z najnowocześniejszych rozwiązań.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Jak wspomniano, stomatologia estetyczna to szeroki wachlarz zabiegów. Jednym z nich jest skaling zębów. Zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego. Ten jest jedną z głównych przyczyn m.in. próchnicy. Innym popularnym zabiegiem jest piaskowanie zębów. Zabieg stanowi uzupełnienie skalingu. Polega na usunięciu osadu i płytki nazębnej. Poza tym piaskowanie zębów redukuje także różnego rodzaju przebarwienia. Oczywiście mówiąc o zabiegach stomatologii estetycznej nie można zapomnieć o wybielaniu zębów. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej lampy. Zabieg jest szybki i prosty. Trwa nie więcej niż pół godziny. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu, a następnie przeprowadzane jest naświetlanie lampą. Zabiegi stomatologii estetycznej, wykonywane choćby w Centrum Medyczne Brzesko, polegają także na zmianie kształtu zębów. W tym celu stosuje się tzw. licówki. Zabieg pozawala na zmianę kształtu zębów, a tym samym na poprawę ich wyglądu.

Zabiegi stomatologii estetycznej – przeciwwskazania

Trzeba jednak wiedzieć, że nie w każdej sytuacji można poddać się zabiegom stomatologii estetycznej. Przede wszystkim osoba, która chciałaby poddać się jednemu z zabiegów powinna mieć ukończone przynajmniej 16 rok życia. Chodzi tu rozwój młodego człowieka. Poza tym przeciwwskazaniem mogą być różne inne problemy zdrowotne. Dlatego jeśli pacjent ma problemy ze zdrowiem powinien poinformować o tym stomatologa. Poza tym, zabiegom stomatologii estetycznej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące.

Centrum Medyczne Brzesko to nie tylko opieka medyczna z zakresu stomatologii i chirurgi stomatologicznej. Gwarantujemy kompleksowe usługi medyczne w poradni kardiologicznej, urologicznej, chirurgii ogólnej, laryngologicznej. Badanie USG,  RTG, a także diagnostyka laboratoryjna na najwyższym poziomie, dzięki nowoczesnemu zapleczu.