Co to jest, do czego służy i jak zrobić – mapa marzeń

Co to jest, do czego służy i jak zrobić – mapa marzeń

Mapa marzeń pozwala nam urealnić swoje marzenia i ukazać je światłu dziennemu. Wszystko oparte jest o zasadę wizualizacji i prawo przyciągania. W skrócie: jeśli czegoś bardzo pragniemy, musi się o tym dowiedzieć jak najwięcej osób, musimy wręcz emanować naszymi chęciami zrealizowania czegoś. Dlaczego jest to tak istotne? Tu właśnie w grę wchodzi prawo przyciągania. Im bardziej czegoś pragniemy, tym większe szanse, że to zdobędziemy. I tu właśnie z pomocą przychodzi mapa marzeń.

Co to jest i do czego służy mapa marzeń?

Mapa marzeń to graficzne zobrazowanie wszystkich naszych marzeń, planów i celów. Do jej wykonania potrzebujemy arkusza czystego papieru, ołówka, długopisu, zdjęć, a nawet wycinków z gazet. Stworzenie mapy jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu, a w dodatku daje wiele radości i pomaga w spełnieniu naszych celów. W jaki sposób? Tego typu mapa jest bezpośrednim komunikatem skierowanym do nas samych i ma nam uświadomić to, co naprawdę w życiu jest dla nas ważne.

Tablicę tworzymy na określony przez nas czas. Może to być rok, 5 lat, ale równie dobrze i całe życie. Równie dowolna jest technika, którą ją wykonamy. W końcu najważniejsze jest tu przesłanie.

Jak zrobić mapę marzeń?

Zanim przystąpimy do roboty, musimy uświadomić sobie kilka ważnych kwestii.Najlepiej będzie wziąć do ręki kartkę i długopis i wszystko sobie notować.

  1. Priorytety – Na początku każdy z nas musi ustalić swoje życiowe priorytety. Dzięki temu możemy być pewni, że nic nam nie umknie. Priorytety powinny być bardzo ogólnikowe (na szczegóły przyjdzie czas później), np. Zdrowie, rozwój osobisty, finanse itp.
  2. Cele – Mając już dokładnie określone priorytety, pora przejść do konkretnych celów i pragnień. Myśląc o swojej przyszłości powinniśmy być jak najbardziej dokładni. Tylko w taki sposób osiągniemy dokładnie to, o czym myślimy.
  3. Odpowiednie rozmieszczenie – Każde z marzeń powinno być umieszczone w odpowiednio przeznaczonym dla niego miejscu. W celu zwizualizowania sobie tego podpunktu warto poszukać np. Siatki Bagua, która podpowie nam, w jaki sposób rozmieścić nasze marzenia zgodnie z zasadami Feng Shui. Układ ten pomoże nam odnaleźć harmonię, w tym co robimy.
  4. Wykonanie mapy – W każdej części naszej mapy umieszczamy odpowiednie marzenia. Mogą to być hasła zapisane markerem, zdjęcia wycięte z gazet, a także zwykłe rysunki wykonane ołówkiem.
  5. Widoczność i wiara – Teraz pozostaje nam już tylko umieścić naszą mapę marzeń w widocznym miejscu. Każdego dnia powinna rzucać nam się w oczy, a my musimy wizualizować sobie moment, w którym spełniamy marzenie. Wizualizacja to niezwykle mocna myśl, która ma moc przyciągania. Wystarczy uwierzyć, a będzie nam dane.