Płaska główka u maluszka? Ortopedyczna poduszka dla niemowlaka zapobiegnie dalszym deformacjom!

Płaska główka u maluszka? Ortopedyczna poduszka dla niemowlaka zapobiegnie dalszym deformacjom!

Zdaniem wielu pediatrów i neonatologów, poduszka w dziecięcym łóżeczku jest całkowicie zbędna. Jej obecność może prowadzić do zaburzeń w ustawieniu miednicy, osłabia mięśnie brzucha, a nawet przyczynia się do wzrostu zachorowań na SIDS. Odstępstwem od tej zasady są pewnie nieprawidłowości w rozwoju dziecka, które wręcz nakładają konieczność zakupu ortopedycznej poduszki dla niemowlaka. Mowa o takich przypadkach, w których dochodzi do niepokojących zmian w wyglądzie główki maluszka. Pierwsze syndromy płaskiej główki powinny być zatem motorem napędowym do zaopatrzenia się w niezbędne artykuły, które zahamują procesy zniekształceń głowy i asymetrii czaszkowych.

Ortopedyczna poduszka dla niemowlaka – co to jest?

Zaprojektowana z myślą o prawidłowym kształtowaniu się główki maluszka poduszka ortopedyczna z charakterystycznym profilem to polecane rozwiązanie dla rodziców zmagających się z pierwszymi objawami płaskiej główki, jak również element profilaktyki. Wykonana z bezpiecznych, przepuszczających powietrze materiałów zapewni wygodę, dopasowanie podczas snu oraz komfort termiczny – bez względu na panujące warunki pogodowe. Ortopedyczna poduszka dla niemowlaka może być używana już od pierwszych dni życia. I to nie tylko w łóżeczku, ale również w wózku – działając antywstrząsowo, a także zapewniając prawidłowe ułożenie głowy i szyi.

Polecana przez specjalistów

Ortopedyczna poduszka dla niemowlaka to produkt rekomendowany przez pediatrów i fizjoterapeutów. Jej zadaniem jest dbałość o prawidłowy rozwój dziecka. Pomaga w leczeniu deformacji główki, chroniąc przed jej przykrymi następstwami w przyszłości. Jej systematyczne użytkowanie przyniesie nieocenione korzyści przy brachycefalii, plagiocefalii i dolichocefalii, w sposób optymalny redukując nacisk wywierany podczas leżenia.

Szybka reakcja na zmiany – dlaczego jest ważna?

Jest wiele powodów nieprawidłowego kształtowania się główki dziecka. Profilaktyka SIDS, kręcz szyjny, poród czy nadmierne użytkowanie bujaczków – to tylko kilka z nich. Jednak niezależnie od przyczyny, działania rodziców powinny być zdecydowane. Jednym z nich jest kupno ortopedycznej poduszki dla niemowlaka, która uchroni smyka przed poważnymi konsekwencjami związanymi z syndromem płaskiej główki. Choć omawiane zaburzenie nie jest kwalifikowane jako choroba, w pośrednim stopniu może do niej prowadzić. Przesunięcie pnia czaszki, poziomu uszu, oczu i kości policzkowych czy niewłaściwe ułożenie szczęki – to konsekwencje nieprawidłowości w rozwoju główki, których można uniknąć, odpowiednio szybko reagując na pojawiające się zmiany.