Wcierka z cebuli – sposób na zmęczone włosy

Wcierka z cebuli – sposób na zmęczone włosy

Zapewne większość kobiet marzy o długich i gęstych włosach. Marzenia te nie dziwią, zwłaszcza, że włosy od dawien dawna uznawane są za symbol kobiecości. Czy da się zatem zadbać o nie w domu? Czy naturalne składniki z naszej kuchni pomogą nam spełnić to marzenie?

Jaki wpływ na włosy ma cebula?

Okazuje się, że wbrew pozorom, cebula na włosy ma bardzo dobry wpływ i może nam pomóc realnie poprawić ich stan. Najistotniejszy jest fakt, iż sok z tego warzywa działa wzmacniająco na cebulki włosowe. To z kolei umożliwia im solidne zagnieżdżenie się w skórze głowy i stymulację ich do wzrostu. To właśnie dzięki odpowiedniej stymulacji włos szybciej rośnie i nie wypada tak łatwo. Nie możemy jednak zapominać, że uzyskanie takiego efektu jest możliwe wyłącznie w połączeniu z masażem skóry głowy. Jaki jest zatem najprostszy sposób na przyspieszenie porostu włosów? Zastosowanie wcierki zrobionej z soku z cebuli. Przy wcieraniu jej w skórę konieczne jest wykonanie delikatnego masażu, co w połączeniu z zawartymi w preparacie składnikami odżywczymi może przynieść spektakularne efekty.

Jak zrobić wcierkę z cebuli?

Wykonanie tego preparatu jest bardzo proste, co dodatkowo zachęca do jego zastosowania. Aby uzyskać odpowiednią ilość soku z cebuli, wystarczy obrać kilka sztuk, pokroić na kawałki i przepuścić przez sokowirówkę. Jeśli w naszej kuchni nie posiadamy takiego sprzętu, możemy w tym celu wykorzystać blender lub najzwyklejszą tarkę do warzyw. Bardzo ważne jest, aby uzyskany w ten sposób sok albo miąższ zużyć od razu, gdyż wtedy ma najlepsze działanie.

Sok z cebuli należy delikatnie wmasować w skórę głowy. Szacuje się, że aby uzyskać najlepsze efekty, powinno się poświęcać tej czynności każdorazowo minimum 10 minut. Taką mieszankę pozostawiamy na włosach na co najmniej pół godziny. Po tym czasie zmywamy delikatnym szamponem i stosujemy odżywkę, czyli stawiamy na naszą zwykłą pielęgnację. Cebula na włosy działa genialnie, ale ma jeden efekt uboczny. Jak łatwo się domyślić, jest to nie do końca przyjemny zapach, który niestety może pozostać na kosmykach. Najbezpieczniej będzie zatem nie stosować tego zabiegu przed ważnymi wyjściami, a najlepiej zdecydować się na nie wieczorem.

Jak często stosować taką wcierkę? Najważniejsza jest tutaj systematyczność, gdyż tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć zauważalne efekty. Zaleca się wcieranie soku w skórę głowy 2-3 razy w tygodniu. Kosmyki natomiast staną się silniejsze po około dwóch miesiącach. Wtedy też powinniśmy zaobserwować przyspieszenie ich wzrostu oraz ograniczenie wypadania.