Materac dzieciecy

Materac dzieciecy

Zadbaj o zdrowy sen dziecka

To właśnie podczas snu człowiek się regeneruje, ale również rozwija i dotyczy to również najmłodszych. Jeśli chcesz zadbać o zdrowy, kojący sen dziecka musisz zadbać o odpowiednie warunki, jakie panują w jego sypialni. Właściwe urządzenie pokoiku i dobór dobrych akcesoriów do spania to już połowa sukcesu. Podpowiadamy, o co zadbać w pierwszej kolejności, by każdy maluch mógł czuć się we własnym łóżeczku bezpiecznie, a sen przychodził łatwo i był rzeczywiście odprężający. 

Pokój dziecka 

Podstawowa kwestia to klimat, jaki panuje w dziecięcym pokoju. Przede wszystkim należy zorganizować maluchowi strefę odpoczynku, by mógł z niej regularnie korzystać. W tym miejscu nie mogą królować zbyt intensywne, rozpraszające kolory czy natłok rozmaitych akcesoriów. Sprawdzą się barwy uniwersalne, jak biel oraz kolory pastelowe. Na pewno powinniśmy zrezygnować z czerwieni czy koloru pomarańczowego. 

Strefa odpoczynku, a więc łóżeczku musi stać w odpowiednim miejscu. Na pewno nie przy oknie, ale też nie zaraz przy drzwiach wejściowych. Kącik powinien być przytulny, z miejscem na fotel dla rodzica czy lampkę nocną. 

Akcesoria do łóżeczka 

Wiadomo na pewno, że kluczową funkcję pełni samo łóżeczko i dla tych najmłodszych najlepiej sprawdzi się to szczebelkowe z regulacją poziomów. Obecnie mamy dostęp do szerokiej oferty w zakresie produktów, takich jak materace dziecięce. Najlepiej wybierać te lateksowe, które charakteryzują się idealną twardością i zachowują higienę w miejscu spania przez długi czas. Pamiętajmy, że materac musi być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka, dla przedszkolaków sprawdzi się już materac lateksowy 140×70, który z powodzeniem posłuży przez kilka lat. 

Szczególną uwagę należy zwrócić na akcesoria do spania. W łóżeczkach szczebelkowych przydadzą się specjalne ochraniacze. Kołderka ma być z wypełnieniem antybakteryjnym, a poszewki wykonane z najlepszej jakości bawełny. Dzisiaj ich wyrób jest naprawdę duży, można dopasować ją zgodnie z kolorystyką pokoju czy wedle zainteresowań dziecka. 

Kojąca atmosfera 

Czy wiesz, że zbyt zmęczone dziecko może mieć paradoksalnie największy problem z zaśnięciem? Kłopoty ze snem będzie miało też dziecko nadmiernie pobudzone. Właśnie dlatego przynajmniej godzinę przed położeniem się do łóżka malec powinien się wyciszać. Sprawdzi się relaksacyjna kąpiel, delikatny masaż, czytanie bajek na dobranoc, przytulenie mamy. Najmłodszym nie zaleca się włączania karuzeli nad łóżeczkiem, za to świetnie sprawdza się muzyka kojąca, na przykład klasyczna czy odgłosy natury.