Jak sobie poradzić z nietrzymaniem moczu?

Jak sobie poradzić z nietrzymaniem moczu?

Bardzo wiele kobiet, boryka się z przykrym problemem, jakim jest nietrzymanie moczu. Taka przypadłość niestety nie jest łatwa do wyleczenia, a jej objawy są niemalże nie do zaakceptowania. Wiele osób sądzi, iż problem nietrzymania moczu dotyka głównie kobiety, które przeszły już menopauzę, czy też starsze panie, u których z racji wieku, taka przypadłość może wystąpić. Otóż nic bardziej mylnego. Problem nietrzymania moczu, może spotkać zarówno kobiety po czterdziestce, jak i również trzydziestolatki. Są tak naprawdę trzy stopnie nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu – jakie są objawy

Stopień pierwszy jest najbardziej łagodny i oznacza, że wypływ moczu zdarza się w sytuacjach nagłych, czyli np. podczas kichnięcia, czy nagłego wybuchu śmiechu. Stopień drugi, charakteryzuje się tym, że nagły wypływ moczu pojawia się przy każdej niemal czynności, w której szeroko rozstawiamy nogi. Może, to być podczas biegania, czy np. wchodzenia po schodach. Ostatni stopień trzeci, który należy do tych najbardziej uciążliwych, ponieważ oprócz nagłego wypływu moczu, towarzyszy mu również brzydki zapach, co wpływa na to, że kobiety takie wycofują się ze społeczeństwa, wpadając często w depresję. Jakie są zatem przyczyny powstawania tego problemu? Przyczyn tak naprawdę może być wiele, jak choćby różnego rodzaju infekcje, zmiany hormonalne.

Problem ten dotyczy również kobiet, które odbyły poród. Jak zatem radzić sobie z tego typu problemem? Otóż jednym z rozwiązań jest laserowe leczenie nietrzymania moczu. Jeżeli problem nie jest aż tak rozległy, można również stosować różnego rodzaju ćwiczenia, bądź też farmakologie, która również sprawdza się jeśli chodzi o leczenie NTM. Nie wstydźmy się poprosić o pomoc lekarza. Temat owszem, może być wstydliwy, jednak spora część kobiet się z nim boryka, w związku z czym nie musimy czuć się, jakbyśmy były inne i izolować się tym samym od świata. Problem nietrzymania moczu, jest problemem, który naprawdę można rozwiązać. Wystarczy tylko pójść po pomoc do lekarza, a on już pokieruje nas dalej.