Zazwyczaj nie martwimy się o nasze oczy, zanim nie zauważymy pierwszych dolegliwości. Wiele osób nie wie, że dbać o wzrok powinien każdy, bez względu na wiek, a nie tylko osoby z wadą. Warto do działań profilaktycznych wdrożyć również korzystanie z pomocy specjalistów, wybierając gabinety godne polecenia w swojej okolicy – okulista Warszawa Wola.
Co możemy zrobić, by zadbać o nasz wzrok?
Dbanie o wzrok jest niezmiernie ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Zastosowanie odpowiednich działań profilaktycznych pomoże nam w cieszeniu się zdrowymi oczami. To w końcu dar widzenia pozwala nam dostrzec nie tylko piękno natury, lecz także ludzi, którzy nas otaczają. Jak możemy zatroszczyć się o nasze oczy?
- Odpowiednia dawka snu. To właśnie sen sprawia, że nasze ciało się regeneruje. Regeneracja dotyczy również oczu. Zbyt mała ilość snu może przyczynić się do suchości lub podrażnienia gałek ocznych.
- Zbilansowana dieta. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia dieta również przyczynia się do dbania o oczy. Najlepszym rozwiązaniem w drodze o zdrowy wzrok, jest spożywanie witamin: A, E i C, a także kwasów Omega-3. Wpływają one na dobrą kondycję oczu, a także zapobiegają powstawaniu chorób np. zaćmy.
- Aktywność fizyczna. Sport wpływa pozytywnie na cały organizm, w tym na oczy. Regularna aktywność ruchowa poprawia krążenie krwi i jej dopływ do między innymi oczu.
- Odpoczynek. Każdy ludzki narząd potrzebuje odpoczynku, by mógł prawidłowo funkcjonować. Oczy, a zwłaszcza te, które są narażone na długą pracę przy komputerze, potrzebują odpowiedniego odpoczynku.
- Regularne wizyty u okulisty. Bardzo ważnym aspektem powinno być regularne uczęszczanie do okulisty. Dzięki kontroli możemy wykryć przeróżne choroby lub dolegliwości takie jak nieprawidłowe ciśnienie w oku bądź suchość. Należy pamiętać, że im szybciej wykryjemy nieprawidłowości, tym łatwiej będzie podjąć skuteczne leczenie.
Jak wygląda wizyta u okulisty? – okulista Warszawa Wola
Okulista Warszawa Wola – czego spodziewać się na kontroli wzroku? Wizytę u okulisty możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest wywiad, który przeprowadzany jest z pacjentem, a drugi to badanie. Etap drugi składa się z poszczególnych czynności. Na początku lekarz między innymi ocenia stan ogólny powiek oraz ruchomość gałek ocznych. Następnie bada ostrość i pole widzenia pacjenta. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ciśnienia śródgałkowego. Ostatnią czynnością jest badanie przedniego odcinka oraz dna oka. Na koniec, jeśli występuje konieczność, okulista dobiera szkła okularów.