W zdrowym ciele, zdrowy wzrok – okulista Warszawa Wola

W zdrowym ciele, zdrowy wzrok – okulista Warszawa Wola

Zazwyczaj nie martwimy się o nasze oczy, zanim nie zauważymy pierwszych dolegliwości. Wiele osób nie wie, że dbać o wzrok powinien każdy, bez względu na wiek, a nie tylko osoby z wadą. Warto do działań profilaktycznych wdrożyć również korzystanie z pomocy specjalistów, wybierając gabinety godne polecenia w swojej okolicy – okulista Warszawa Wola.

Co możemy zrobić, by zadbać o nasz wzrok?

Dbanie o wzrok jest niezmiernie ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Zastosowanie odpowiednich działań profilaktycznych pomoże nam w cieszeniu się zdrowymi oczami. To w końcu dar widzenia pozwala nam dostrzec nie tylko piękno natury, lecz także ludzi, którzy nas otaczają. Jak możemy zatroszczyć się o nasze oczy?

  1. Odpowiednia dawka snu. To właśnie sen sprawia, że nasze ciało się regeneruje. Regeneracja dotyczy również oczu. Zbyt mała ilość snu może przyczynić się do suchości lub podrażnienia gałek ocznych.
  2. Zbilansowana dieta. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia dieta również przyczynia się do dbania o oczy. Najlepszym rozwiązaniem w drodze o zdrowy wzrok, jest spożywanie witamin: A, E i C, a także kwasów Omega-3. Wpływają one na dobrą kondycję oczu, a także zapobiegają powstawaniu chorób np. zaćmy.
  3. Aktywność fizyczna. Sport wpływa pozytywnie na cały organizm, w tym na oczy. Regularna aktywność ruchowa poprawia krążenie krwi i jej dopływ do między innymi oczu.
  4. Odpoczynek. Każdy ludzki narząd potrzebuje odpoczynku, by mógł prawidłowo funkcjonować. Oczy, a zwłaszcza te, które są narażone na długą pracę przy komputerze, potrzebują odpowiedniego odpoczynku.
  5. Regularne wizyty u okulisty. Bardzo ważnym aspektem powinno być regularne uczęszczanie do okulisty. Dzięki kontroli możemy wykryć przeróżne choroby lub dolegliwości takie jak nieprawidłowe ciśnienie w oku bądź suchość. Należy pamiętać, że im szybciej wykryjemy nieprawidłowości, tym łatwiej będzie podjąć skuteczne leczenie.

Jak wygląda wizyta u okulisty? – okulista Warszawa Wola

Okulista Warszawa Wola – czego spodziewać się na kontroli wzroku? Wizytę u okulisty możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest wywiad, który przeprowadzany jest z pacjentem, a drugi to badanie. Etap drugi składa się z poszczególnych czynności. Na początku lekarz między innymi ocenia stan ogólny powiek oraz ruchomość gałek ocznych. Następnie bada ostrość i pole widzenia pacjenta. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ciśnienia śródgałkowego. Ostatnią czynnością jest badanie przedniego odcinka oraz dna oka. Na koniec, jeśli występuje konieczność, okulista dobiera szkła okularów.