In vitro – pary, które pragną mieć dzieci, a nie mogą, mają szansę!

In vitro – pary, które pragną mieć dzieci, a nie mogą, mają szansę!

Prawie każdy z nas posiada chęć stworzenia rodziny. Jest to uwarunkowane kulturowo. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni i dostosowywani do swoich ról, które będziemy wykonywać w przyszłości. Więc nasza myśl o założeniu własnej rodziny jest czymś naturalnym. Przed ważną decyzją, jaką jest posiadanie dziecka przyszli rodzice długo się przygotowują. Chcą, aby ich potomkowi niczego nie zabrakło. Jednak często zdarza się tak, że para stara się bardzo długo o dziecko. I każda próba kończy się niepowodzeniem. Dzięki dzisiejszej technologi i medycynie pary, które pragną mieć dzieci, a nie mogą, mają szansę! Jest to sposób, który pochwala wielu zwolenników. Jednak zdarzają się osoby, które potępiają tą metodę. Jest nią tzw. In vitro. Co to takiego? Na czym polega? Czy to bezpieczne? Pytań jest wiele, jednak coraz więcej par decyduję się na ten krok.

Czym jest zapłodnienie in vitro?

In vitro polega na połączeniu plemnika z komórką jajową w warunkach laboratoryjnych. Co to oznacza? Otóż, zapłodnienie dzieje się poza organizmem matki. Jest to zabieg, do którego trzeba odpowiednio się przygotować. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Osoby decydujące się na In vitro cierpią na niepłodność. Wykonanie zabiegu zaleca się u osób cierpiących na niską jakość plemnika, niedrożność jajników, niepłodność idiopatyczna czy endometrioza.

Co trzeba zrobić, aby metoda dała rezultat?

Pacjentka przed zabiegiem in vitro powinna stosować odpowiednią dietę. Musi być ona bogata w białko, wapń i kwas foliowy. Warto zrezygnować z palenia papierosów i innych używek. Należy pić dużo płynów i podejmować ćwiczenia ruchowe. Jeżeli chodzi o przygotowanie psychiczne to najważniejsze jest wzajemne wsparcie. Para musi pozytywnie na siebie wpływać. Niektóre gabinety oferują także pomoc psychologa. Proces In vitro jest pracochłonny. Nic nie dzieje się od razu. Składa się z etapów. Jest to pobranie odpowiedniej komórki jajowej oraz plemnika. Następnie zapłodnienie komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych i zagnieżdżenie jej w organizmie kobiety. Pierwszy etap jest bardzo czasochłonny. Czasami mija bardzo duży okres czasu, aż lekarzom uda pobrać się odpowiedni materiał.

In vitro to zbawienna metoda dla osób, które nie mogą mieć dzieci

Jednak trzeba być świadomym, że proces, z którego się składa wymaga czasu. Trzeba być przygotowanym zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wiele par podejmuję ogrom prób, aby mieć upragnione maleństwo. Dlatego wsparcie najbliższych i pozytywne spojrzenie na sprawę jest najistotniejsze. Jednak chęć kochania i opieki nad swoim dzieckiem daje siłę przezwyciężyć wszystko.