Kredyt dla małych firm – który z nich wybrać?

Kredyt dla małych firm – który z nich wybrać?

Większość firm stanie w końcu przed koniecznością zaciągnięcia kredytu. Nie ma co ukrywać, że jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na dokonywanie firmowych inwestycji oraz dbanie o rozwój przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno dużych, jak i małych firm i niekoniecznie musi się to od razu wiązać z problemami finansowymi. Kredyt może być doskonałym narzędziem do sprawnego polepszania pozycji firmy na rynku. Zobacz, z jakiej formy finansowania swoich potrzeb mogą skorzystać małe firmy https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-malych-firm-ktory-wybrac/ i która z nich będzie najkorzystniejsza.

Jaki kredyt wybrać dla małej firmy?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, jakie firmy można kwalifikować jako małe. Według definicji za małą firmę można uznać taką, która w co najmniej jednym z dwóch lat obrotowych miała średnio mniej niż 50 pracowników a jej roczny obrót netto ze sprzedaży towarów i usług nie przekroczył równowartości w złotych 10 milionów euro. Jak więc widać bardzo wiele Polskich firm można zaliczyć do małych, dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowanie kredytami dla małych firm jest bardzo duże.

Małe firmy w Polsce mają wiele możliwości, jeśli chodzi a zaciągnięcie kredytu. Do najpopularniejszych zobowiązań, na które decydują się małe przedsiębiorstwa, można zaliczyć kredyt obrotowy oraz kredyt inwestycyjny. Kredyt obrotowy przyda się do pokrycia bieżących wydatków firmy, takich jak: zakup towarów i usług niezbędnych do prowadzenia działalności czy też wypłacenie wynagrodzeń oraz opłacenie składek. Taki kredyt może być udzielony jednorazowo lub wypłacany w comiesięcznych transzach.

Z kolei kredyt inwestycyjny jak łatwo można się domyślić, służy do tego, aby sfinansować inwestycje firmowe. Jego spłatę można rozłożyć na kilka, a nawet na kilkanaście lat jednak wiąże się on z większą ilością formalności niż kredyt obrotowy. Aby go otrzymać, wymagany jest też wkład własny oraz dobra zdolność kredytowa firmy.

Kredyt dla małych firm – podsumowanie

Jeśli chodzi o kredyt dla małych firm, to nie brakuje rozwiązań, które mogą zainteresować przedsiębiorców. Zarówno kredyt obrotowy, jak i inwestycyjny mają swoje wady i zalety, które warto poznać, zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek zobowiązanie. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się także na zaciągnięcie kredytu konsumpcyjnego.

Tak jak wspomnieliśmy, kredyt może być bardzo przydatnym produktem finansowym, jednak należy decydować się na niego z głową, biorąc pod uwagę, chociażby aktualną kondycję finansową przedsiębiorstwa.