Czym jest PMS?

Czym jest PMS?

PMS A może pojawić się już u młodych dziewczyn w wieku 15 lat a skończyć po osiągnięciu pełnej dojrzałości płciowej. U niektórych kończy się w wieku 35 lat a u jeszcze innych trwa to aż do menopauzy. Typ A daje uczucie drażliwości i niepokoju. Trwa to od momentu jajeczkowania aż do pierwszego dnia miesiączki. Zalecane jest spożywanie 50 mg witaminy B6, dzięki temu nieprzyjemne emocje zostaną zmniejszone o połowę. Łagodzi ona też zmęczenie i bolesność. Jeśli niepokój jest dużo poważniejszy i utrudnia normalne funkcjonowanie to zaleca się zażywanie silniejszych środków takich jak Coaxil. Leki tego typu są przepisywane przez lekarza i dostępne wyłącznie na receptę. Wersja D to obniżenie nastroju, uczucie napięcia i problemy ze snem. Tu można spróbować skuteczności leków z wyciągów roślinnych na czele z dziurawcem. Maja one lekkie działanie podnoszące nastrój. Pomoc mogą tez przynieść preparaty wielowitaminowe i wzmacniające układ nerwowy.

Jest jeszcze wersja C wiąże się ona z poziomem insuliny w naszym organizmie. Kobiety z tym typem mają wręcz wilczy apetyt. Szczególnie smakują im słodycze, może tez pojawić się kołatanie serca i bóle głowy. Takie problemy występują zwykle przez 5 do 10 dni przed miesiączką. Pojawia się głów w momencie, gdy wyraźnie obniży się poziom hormonów. W innych okresach wydzielanie insuliny przebiega na ogół bez zarzutu. W leczeniu stosuje się równomierne dawki hormonów płciowych.

Szczególnie zaleca się pigułki antykoncepcyjne. Jednak leczenie można zacząć od metod naturalnych, które trzeba stosować już od pierwszego dnia menstruacji. Warto też zmienić swoją dietę, wzbogaca ją w jak największa ilość warzyw, nie ograniczać nabiału, chudego mięsa. Zrezygnować z cukru i słodyczy. Przy PMS H pojawia się opuchlizna, jest ona wynikiem zatrzymania wody i sodu w tkankach. Opuchlizna pojawia się na twarzy, dłoniach, nogach oraz w stawach. Waga może w Tm okresie wzrosnąć nawet o 3kg. Zanim jednak rozpoczniemy leczenie to trzeba przeprowadzić badania, które wykluczą inne choroby. W leczeniu stosuje się środki moczopędne oraz pigułki antykoncepcyjne. Zawierają one w swym skaldzie progestagen, który jest pomocny. Paniom, które SA już w wieku przed menopauzowym zaleca się także DRSP. Pamiętaj, że wiele badań potwierdza, że skłonność do ciężkiego przechodzenia PMS jest dziedziczna. Prawdopodobieństwo przekazywania wynosi aż 70%.