Piękny i zdrowy uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach to piękny i zadbany uśmiech stanowi wizytówkę każdego z nas. Proste i śnieżnobiałe zęby, jak u gwiazd z pierwszych stron gazet, są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Możliwości nowoczesnej stomatologii estetycznej obejmują szeroki zakres usług, od drobnych poprawek estetycznych po poważne zabiegi chirurgiczne. Kliniki i gabinety stomatologii estetycznej specjalizują się w implantologii, protetyce, nowoczesnych metodach wybielania zębów, ortodoncji. Zabiegi mają na celu nie tylko poprawę walorów estetycznych naszego uśmiechu, ale także przywrócenie fizjologicznego stanu i funkcji uzębienia, m. in. po urazach, chorobie nowotworowej oraz korektę wad wrodzonych (np. wady zgryzu).

Bardzo często konieczna jest współpraca specjalistów stomatologii z różnych dziedzin, aby w pełni zrealizować oczekiwania pacjenta co do efektu końcowego leczenia. Z tego względu usługi stomatologii estetycznej często świadczone są przez toruńskie kliniki stomatologiczne, w których cały zespół lekarzy dentystów pracuje nad poprawą wyglądu danego pacjenta. W celu korekty wad naszego uzębienia możemy korzystać z szeregu metod. Licówki umożliwiają m. in. ukrycie przerwy między zębami, zamaskowanie przebarwień i uszkodzeń mechanicznych, a także poprawienie wyglądu zębów ustawionych nieprawidłowo. Do wyboru mamy licówki porcelanowe – droższe i bardziej trwałe – oraz licówki kompozytowe i ceramiczne. Dzięki temu zabiegowi możemy praktycznie bezinwazyjnie poprawić wszelkie wady estetyczne naszego uśmiechu.

Korony ceramiczne z kolei pozwalają na stałe uzupełnienie braków w uzębieniu spowodowanych np. rozległą martwicą zęba i znacznym zniszczeniem korony lub niedorozwojem zęba. Podobnemu celowi służą implanty, ale już w tym przypadku ingerencja lekarza stomatologa jest znaczna. Umożliwiają one jednak odbudowę korony w przypadku całkowitego braku zęba i jego korzeni. Najbardziej popularnym zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Nieinwazyjny zabieg pozwala na rozjaśnienie naturalnej barwy zębów oraz usunięcie przebarwień. Do tego celu stosowane są specjalne lampy w połączeniu z żelem lub nowoczesny laser. Pełen zakres zabiegów stomatologii estetycznej w Toruniu oferuje m. in. Klinika Stomatologii Estetycznej zlokalizowana na Wrzosach, przy ulicy Storczykowej. Oprócz tego możemy skorzystać z możliwości oferowanych przez kliniki DEN – Med (obecnie w Toruniu ma dwie lokalizacje: przy ulicy Kościuszki i Hallera) oraz Bellastoma, znajdującej się przy ulicy Szosa Chełmińska.

Przede wszystkim odpowiednio dobrana pasta i szczoteczka i kontrole wizyty – potem myślmy o wybielaniu itd.