Modelowanie twarzy za pomocą makijażu

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu

Modelowanie buzi okrąglej jest możliwe

Do tego celu niezbędne są kosmetyki i odpowiednie ich nałożenie, aby twarz stała się bardziej smukła. Nie trzeba nakładać wielu kosmetyków, aby twarz pięknie się prezentowała. Wystarczą dwa podkłady nałożone odpowiednio – ciemny podkład należy nałożyć na zewnętrzną stronę policzków, a jaśniejszy na czoło i podbródek. Róż nakłada się wzdłuż kości policzkowej, dzięki czemu twarz prezentuje się o wiele ładniej. Ciemny puder nałożony na boki nosa pozwala optycznie zmniejszyć nosek. Puder musi być nałożony ładnie, starannie, nie może tworzyć plam czy smug, musi stapiać się z cerą. Dobrze jest kupić bronzer, który odpowiednio wysmukli twarz i nada jej odpowiedni kształt. Przyda się także podkreślenie oczu czarną kredką, cieniem w kolorze jasnego błękitu lub zieleni. Dzięki temu pani prezentuje się pięknie i ma ponadczasową urodę. Zasada jest jedna: ciemnym pudrem ukrywa się pewne rzeczy, a jasnym podkreśla się to, co godne akcentowania. Coraz więcej osób docenia taki wyjątkowy makijaż i chętnie go wykonuje. Dzięki dokładnym wskazówkom ekspertów można wykonać przepiękny, wyjątkowy make-up.

Pastelowe usta to jest to

Pastelowe usta będą optycznie wydatne i kształtne, ładniejsze i zaakcentowane odpowiednio. Małe usta wysmukla się malując je w kącikach ciemną szminką tak, aby nie rozmazały się, lecz były dobrze podkreślone. Na środek nakłada się jaśniejszą pomadkę. Jest to bardzo skuteczny trik, który pozwala ładnie wymodelować usta i nadać im ładny kształt.

Brwi muszą być wyregulowane, ponieważ zarośnięte, krzaczaste brwi nie prezentują się ładnie i nie dodają oczom odpowiedniego wykończenia. Lepiej oddać się w ręce kosmetyczki niż regulować brwi samodzielnie. Rzęsy należy malować tuszem lub zabarwić je henną, aby nadać im odpowiednią długość, pogrubić je i wymodelować. Firanka rzęs pięknie okala oczy i dodaje im wyjątkowego wyglądu.

Nie sam makijaż

Twarz wysmukli też odpowiednie cięcie włosów – nie mogą być obcięte na pazia, lecz muszą być wycieniowane i układać się tak, aby lekko opadały na twarz. W ten sposób fryzura modelu twarz, jej kształt i sprawia wrażenie wysmuklonej buzi. Grzywka powinna być ścięta ukośnie, ponieważ takie cięcie wysmukla twarz i daje wyjątkowy kształt buzi. Fryzjerka i makijażystka powinny współpracować, aby dobrze wysmuklić twarz. Dzięki temu efekt jest doskonały i daje wyjątkowe zadowolenie. Do tego konieczny jest strój i biżuteria – długie naszyjniki optycznie wysmuklają szyję i nadają jej efektowny wygląd.