Przeziębienie trzeba wyleczyć

Przeziębienie trzeba wyleczyć

Przeziębienie może dopaść każdego, a choć powszechnie przyjmuje się, że nie jest to przypadłość szczególnie niebezpieczna dla naszego zdrowia, każdy, kto musiał się z nim zmagać może potwierdzić, że nie jest również stanem pożądanym.

Co więcej, nieleczone jest w stanie wprowadzić sporo zamieszania w nasze życie, może bowiem przerodzić się zarówno w anginę, jak i w zapalenie oskrzeli. Nie wolno go bagatelizować, nie oznacza to jednak, że zawsze musimy radzić sobie z nim sięgając po preparaty powstające w laboratoriach chemicznych. Wcale nie mniej skuteczne są przecież naturalne leki na przeziębienie, ich walory to przy tym nie tylko szybkość działania, ale również brak skutków ubocznych ich stosowania oraz potwierdzona skuteczność, wiele z nich jest bowiem wykorzystywanych z powodzeniem już od stuleci.

Na liście najbardziej skutecznych naturalnych leków na przeziębienie już od stuleci znajdują się mieszanki ziołowe przeznaczone do płukania gardła. W ich skład wchodzi zarówno łagodzący podrażnienia rumianek, jak i przeciwdziałająca stanom zapalnym szałwia, atutem tego rozwiązania jest zaś i to, że z powodzeniem może być stosowane nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Bez względu na wiek już przy pierwszych oznakach przeziębienia możemy stosować też syrop z szyszek. Najlepiej przygotowywać go samemu zbierając wiosną zielone szyszki sosny, problemem nie jest jednak również znalezienie tego skutecznego preparatu w coraz liczniejszych aptekach ziołowych. Samodzielnie możemy też przygotować niezawodny syrop z cebuli wzbogacony dodatkowo o starty ząbek czosnku. Ma on zarówno działanie antywirusowe, jak i antybakteryjne pomaga więc nawet tym osobom, które zmagają się z grypą.

Bardzo szybko jesteśmy też w stanie przygotować działający tak przeciwko wirusom, jak i bakteriom syrop z buraka. Wystarczy, że w dużym buraku wydrążymy dziurę i wsypiemy do niej cukier, preparat można bowiem z powodzeniem stosować w tym samym momencie, gdy cukier przemieni się w gęsty syrop. Pamiętajmy też o chłodnych kąpielach, które pomogą nam pozbyć się gorączki nawet, jeśli osiąga ona już 38 stopni.