Dieta SIRT – jak szybko i zdrowo schudnąć?

Dieta SIRT – jak szybko i zdrowo schudnąć?

Zgrabna sylwetka, nienaganna figura oraz dobre samopoczucie to obecnie bardzo ważne aspekty życia. Każda kobieta chce wyglądać dobrze, jak również czuć się wyjątkowo. Jednak nie każda wie, jak do tego doprowadzić. Mnóstwo osób próbowało wielu polecanych technik, jednak ich działania i wyrzeczenia nic nie dały. Dlatego też warto skorzystać z kolejnej metody dzięki, której swoją figurę odmieniły największe gwiazdy show-biznesu. Dieta SIRT to specjalnie stworzony plan żywieniowy, który przynosi oczekiwane efekty. Jak ona wygląda? Dla kogo jest przeznaczona? Jak z niej korzystać?

Na czym polega dieta SIRT?

Sirt to skrót od wyrażenie sirtuinowy. To właśnie tego rodzaju składniki są głównym elementem stworzonej diety. Ich działanie powoduje aktywację białek odpowiadających za spalanie i metabolizm. Włącznie zalecanych produktów, oraz spożywanie ich w odpowiedniej formie skutecznie pomoże zrzucić zbędne kilogramy, jak również zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Dieta ta jest bardzo efektywna, a zarówno bezpieczna dla organizmu.

Jej głównymi założeniami jest przebrnięcie przez trzy główne etapy, którymi są:

  • faza I – spożywanie do 1000 kcal w ciągu doby, w kontrolowany sposób. Etap ten trwa 3 dni a jego główną zasadą jest dostarczanie organizmowi jednego posiłku stałego oraz uzupełnienie diety 3 specjalnie stworzonymi daniami płynnymi lub koktajlami.
  • faza II – trwa około 4 kolejne dni, a wartość kaloryczna spożywanych posiłków wzrasta o 500 kcal. Na tym etapie można dołożyć jeden stały pokarm, a zmniejszyć ilość płynnych dań.
  • faza III – nie jest ograniczona określoną granicą kaloryczności. Warto jednak pamiętać o tym, by posiłki nie były zbyt obfite, jak również nie zawierały niedozwolonych produktów. W pierwszych kilku dniach tej fazy zaleca się dalsze spożywanie co najmniej jednego koktajlu lub płynnego posiłku, kolejne dni powinny być bogate w składniki bogate w polifenole. Dieta powinna być indywidualna i zawierać produkty z grupy sirtuinowych.

Co jeść a czego unikać w diecie SIRT?

Sirtfood, bo tak też można nazwać tego rodzaju sposób żywienia, charakteryzuje się odpowiednio dobranymi składnikami. Głównymi składowymi tej diety są zielone warzywa i owoce. Jednak sam jadłospis jest bardziej rozbudowany, a założenia diety obejmują wiele dobrych i bogatych w inne wartości produkty. Dania stałe można konstruować z artykułów takich jak: kasza gryczana, szpinak, rukola, jarmuż, czerwona cebula, tłuste ryby, chude mięso. Płynne posiłki można tworzyć z mieszanki zmiksowanych warzyw i owoców z dodatkiem przypraw i ziół takich jak: lubczyk, kurkuma, oliwa z oliwek czy zielona herbata matcha.

W diecie SIRT należy unikać składników w postaci: słodkich przekąsek, posiłków typu fast food, pieczywa wytworzonego z mąki pszennej, słodzonych napojów gazowanych, itp.