Bez wody nie odpoczniesz, czyli pij wodę podczas urlopu

Bez wody nie odpoczniesz, czyli pij wodę podczas urlopu

Kto z nas nie marzy o zasłużonym wypoczynku? Kiedy wiosenna pogoda na dobre zawitała za oknem i słońce coraz mocniej ogrzewa nasze zmęczone zimą i chłodem ciała, wiele osób zaczyna myśleć o nadchodzącym urlopie. Niezależnie od tego, gdzie będziemy się relaksować, ważne jest, by wiedzieć, jak należy to robić! Zarówno aktywny jak i bierny wypoczynek może być nieefektywny, jeśli nie zadbamy o… odpowiednie nawodnienie!

Odwodnienie na urlopie: dlaczego nie mogę wypocząć?

Urlop to przede wszystkim czas, w którym regenerujemy siły po wielu miesiącach ciężkiej i wyczerpującej pracy. Jeżeli jednak czujemy się podczas niego zmęczeni, to znak, że nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości płynów. Dlaczego?

Woda bogata w minerały pobudza nasze ciało do działania i wspomaga zachodzące w nim procesy. Aby podczas urlopu porządnie wypocząć i w pełni wykorzystać wolne dni, należy pić wodę regularnie. Szklanka tej cieczy jeszcze przed śniadaniem orzeźwi nas i odsunie na bok zmęczenie, powodując, że już od rana będziemy pełni energii i chęci do działania. Dodatkowo, picie wody przed obiadem pomoże uniknąć uczucia ciężkości i przejedzenia, czyli czynników, które wzmagają zmęczenie i senność. Co więcej, szklanka wody przed posiłkiem polepszy nasze trawienie, dzięki czemu unikniemy problemów z metabolizmem.

Minerały podczas odpoczynku

Słońce i piękna pogoda to idealny czas na urlop, należy jednak pamiętać, że wysoka temperatura powoduje szybsze pozbywanie się wody z organizmu, dlatego też w takich dniach powinniśmy regularnie uzupełniać płyny. Woda mineralna nie tylko skutecznie ugasi pragnienie, ale także uzupełni wszelkie niezbędne nam mikroelementy. Bardzo ważne jest, by pić wodę nie tylko wtedy, kiedy czujemy się spragnieni, bo takie uczucie to już sygnał delikatnego, około 2-3 procentowego odwodnienia naszego organizmu.

Woda stanowi 2/3 masy ciała dorosłego człowieka i to właśnie ona odgrywa kluczową rolę nie tylko w podstawowych procesach funkcjonowania naszego organizmu, ale i podczas odpoczynku. Odwodnienie na urlopie spowoduje bowiem spadek naszego nastroju i narastające zmęczenie. Ważne więc, by pamiętać o uzupełnianiu niezbędnych minerałów w każdej sytuacji, a nie kierując się jedynie rosnącym pragnieniem.

Jak więc leniuchować i nie czuć się przy tym zmęczonym? Należy pić wodę! Dzięki minerałom w niej zawartym nasz urlop będzie nie tylko okazją do porządnego, zasłużonego wypoczynku, ale przede wszystkim okazją do regeneracji i nabrania sił na nowe wyzwania.