Przyczyny i sposoby na zapalenia korzonków

Znaczenie chromu w organizmie człowieka. Skutki niedoboru i nadmiaru chromu.

Pod wpływem przeciążeń, trybu życia, a także wraz z wiekiem, w kręgosłupie następują zmiany, które z czasem mogą stanowić poważny problem. Pod wpływem wyżej wymienionych czynników w  kręgosłupie następują uszkodzenia zarówno tkanki kostnej jak i krążków międzykręgowych. Uszkodzone komórki usuwane są na zewnątrz kręgosłupa i transportowane dalej przez system limfatyczny tkanek miękkich. Jeśli cały proces odbywa się sprawnie choroba postępuje powoli i przez długi czas możemy nie odczuwać jej skutków.

Co jednak się dzieje jeśli uszkodzenia wewnątrz kręgosłupa postępują  i stają się coraz większe, a organizm nie jest w stanie już szybko usuwać obumarłych komórek z kręgosłupa? Pojawia się ból i  stan zapalny w przylegających tkankach miękkich. Proces ten to zapalenie korzonków nerwowych.  Ból może być także spowodowany wcześniejszym uszkodzeniem kręgosłupa w postaci przepukliny dyskowej, która odezwała się z powodu np. nagłego przeciążenia czy tez wzmożonego wysiłku z jakim ostatnio mieliśmy do czynienia.

Tutaj bardzo ważna uwaga – nie należy czekać co będzie dalej (czy jak niektóre osoby myślą – „samo przejdzie”). To bardzo duży błąd dlatego, że zmiany w kręgosłupie trwają często latami, a pojawiający się ból jest sygnałem, że organizm już nie jest w stanie sam sobie z nimi poradzić. Należy więc działać od razu, a w celu uniknięcia dalszych problemów z kręgosłupem zaleca się stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych od codziennego prysznica poprzez masaże wibroakustyczne (nie masażery), które można wykonywać samemu, w domu. Masaże te to źródło mikrowibracji, tak potrzebnych organizmowi do regeneracji tkanek. To właśnie dzięki mikrowibracjom z chorobowo zmienionych miejsc zostają usuwane uszkodzone komórki co z kolei chroni przed obrzękami i zapaleniami.

Co robić jeśli pojawi się ból pleców?

Urządzeniem od kilku lat polecanym przez specjalistów od fizykoterapii oraz lekarzy jest Vitafon. To urządzenie medyczne, dzięki któremu możemy leczyć wiele schorzeń w zaciszu własnego domu. To kuracja bardzo bezpieczna, a co najważniejsze skuteczna i nie powodująca skutków ubocznych. Urządzenie nie tylko leczy zapalenie korzonków nerwowych, rwę kulszową czy też przepukliny ale także wszelkie schorzenia i urazy kostno-ruchowe.

Zastosowanie Vitafonu pozwala na:

zmniejszenie bólu wywołanego chorobą przez co w znacznym stopniu możemy ograniczyć przyjmowanie środków przeciwbólowych (lub zaprzestanie ich przyjmowania)
skuteczne rozpoczęcie walki z chorobą (środki przeciwbólowe zazwyczaj tylko maskują objawy)
stosowanie skutecznej kuracji we własnym domu
wzmocnienie organizmu i jego odporności
leczenie także innych schorzeń i chorób