Gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem?

Gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem wyruszyć. Na szczęście, można udać się w wielu interesujących kierunkach i być przy tym bardzo zadowolonym z podróży. Do wyboru są nie tylko nadmorskie i górskie miejscowości, ale także wiele przepięknych miast, w których nie brakuje ciekawych atrakcji.

Morze, a może góry?

Polskie morze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi, także małymi. Miejscowości nadbałtyckie prezentują się wyjątkowo pięknie, a na dodatek nie brak w nich wielu ciekawych atrakcji. Wśród najpopularniejszych miast znajdujących się nad Morzem Bałtyckim wyróżnić trzeba na pewno Gdańsk, ale także Gdynię czy Władysławowo. Warto także zwrócić uwagę na małe, urocze wioski. Dzieci będą wyjątkowo radosne, jeśli będą mogły pobawić się na piaszczystej plaży, budując zamki. Ucieszą się także z kąpieli w morzu. Lody, gofry, liczne festiwale i wiele innych atrakcji – to wszystko czeka na rodzinę odwiedzającą nadmorską miejscowość. Nie zabraknie jednak rodzin, które najchętniej wybrałyby się w góry. Dobrym pomysłem może być na przykład udanie się do Zakopanego, w którym to może chociażby przespacerować się po słynnych Krupówkach. Wybierając się na górski szlak trzeba jednak uważać na to, by nie był zbyt wymagający dla dzieci. 

Które polskie miasta są godne odwiedzenia?

Morze oraz góry to nie jedyne godne odwiedzenia kierunki. Rodzina z dziećmi może wyruszyć także do Krakowa, który zachwyca między innymi Wawelem i Sukiennicami. Doskonałym miejscem, które warto odwiedzić jest także Warszawa, w której nie brak atrakcji zarówno dla małych, jak i dla dużych. Dobrym pomysłem może być też udanie się do przepięknego Wrocławia, czy też do Poznania, w którym dziecko będzie mogło podziwiać koziołki. W każdym z miast warto znaleźć jakąś interesującą kawiarnię, w której dzieci będą mogły skosztować słodkości. Przepada za nimi zdecydowana większość pociech, ale nie da się ukryć, że słodkim ciastkiem nie pogardzą także dorośli.

A może nad jezioro?

Rodziny, których nie interesują ani morze, ani góry, ani słynne polskie miasta, być może będą zainteresowani jeziorami. Kraina polskich jezior ma bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim, woda w jeziorach nagrzewa się szybciej niż ta w morzu. Kąpiel w nich może być zatem o wiele przyjemniejsza. Podczas pluskania się w wodzie dzieci muszą jednak pozostawać pod stałą opieką swoich rodziców. Warto byłoby też zainteresować się wędrówkami. Wokół jezior nie brak jest interesujących lasów oraz parków. Kontakt z przyrodą jest bardzo ważny dla dzieci, ze względu na to, że daje im możliwość zapoznania się z wieloma ważnymi gatunkami flory i fauny. Ponadto, zieleń uspokaja, co jest szczególnie kluczowe w przypadku nadpobudliwych dzieci.