Odżywianie w trakcie ciąży

Odżywianie w trakcie ciąży

Jak powinniśmy odżywiać się w trakcie ciąży, czy rzeczywiście jest to okres kiedy powinniśmy jeść niemal za dwie osoby? Niestety niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, iż zdrowe odżywianie u kobiet w ciąży, nie jest w większości przypadków czymś skomplikowanym a sama dieta musi być dostosowana do tego celu.

Poznaj ogólne zalecenia dietetyczne dla kobiet w ciąży

Warto poznać ogólne zalecenia dietetyczne dla kobiet w ciąży, do których zalicza się :

  • Zadbanie o odpowiednią ilość glukozy, jaka co oczywiste ma wpływ na rozwój płodu, zatem zastosowanie cukrów prostych jakie znajdziemy zwłaszcza w owocach oraz słodyczach, jest czymś oczywistym i niezbędnym.
  • Mięso, to coś czego kobieta w ciąży powinna spożywać każdego dnia, ale w niewielkiej co do tego ilości, warto stawiać na drób który umożliwia nam dostarczenie żelaza jakiego nasz organizm potrzebuje w okresie ciąży dwa razy więcej.
  • W trakcie ciąży należy wyeliminować surowe mięso, ryby a tym samym owoce morza, niesie to za sobą ryzyko wystąpienia toksoplazmy a więc bardzo poważnej infekcji.
  • Zamiast tłuszczy zwierzęcych, postawmy na roślinne jakie de facto zawierają witaminy z grupy E,K i A oraz co za tym idzie są bogate w kwasy tłuszczowe omega-6 które gwarantują nam prawidłowy rozwój płodu.
  • Spożywajmy jak największe ilości owoców oraz warzyw, co za tym idzie doceńmy ich potencjał w kontekście zapewnienia nam odpowiedniej ilości witamin a tym samych składników mineralnych.
  • Węglowodany, są czymś o czym każda przyszła mama powinna pamiętać, bądź co bądź są one niezbędne do tego by zagwarantować nam energię.
  • Ograniczmy w znaczącym stopniu spożycie soli, starajmy się także zadbać o adekwatną ilość płynów, zwłaszcza wody, nie pijmy kawy i alkoholu.

Pewnie, że zdarzają się przypadki, kiedy dieta w trakcie ciąży może zostać dopasowana pod względem konkretnej rozpiski żywieniowej, jednak zazwyczaj opiera się ona o zdrowe zasady odżywiania. Mają one mieć swoisty wpływ, na prawidłowy oraz bezpieczny rozwój naszego dziecka.