Jak zorganizować baby shower?

Jak zorganizować baby shower?

Idea baby shower przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Do niedawna tego rodzaju przyjęcia oglądaliśmy tylko w amerykańskich filmach, jednak coraz częściej organizowane są także u nas w kraju. Baby shower, czyli dziecięcy deszcz, można odebrać bardzo dosłownie. Przyjęcie organizowane jest na cześć nienarodzonego bobasa i jego mamy, gdzie kobieta jest wręcz zasypywana deszczem prezentów. Baby shower to nie tylko prezenty, ale także pyszne jedzenie, gry, zabawy i typowe ploteczki. Jest to okazja dla przyszłej mamy, żeby podpytać koleżanki mające już dzieci o wskazówki. Jak zorganizować baby shower?

Kto organizuje baby shower?

Tradycyjnie baby shower organizowane jest przez przyszłą mamę chrzestną, przyjaciółkę przyszłej mamy lub siostrę. Jest to impreza typowo damska. Organizowana przez kobiety dla kobiet. Cała idea baby shower jest taka, żeby uczcić przyszłą mamę i jej jeszcze nienarodzone dziecko. Przyjęcie organizuje się już pod koniec ciąży. Jest to świetny moment żeby podarować praktyczne prezenty i dziecięcą wyprawkę. Cały proces organizacji spoczywa na ramionach najbliższych kobiet, a przyszła mama tylko odpoczywa, przyjmuje prezenty i czuje się celebrowana. W końcu, która z nas nie chciałaby spędzić popołudnia w gronie najbliższych przyjaciół, będąc obdarowywaną prezentami. 

Jak zorganizować baby shower?

Przyjęcie najczęściej organizuje się w domu. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak kobieta znosi ciążę. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to baby shower można przenieść do restauracji. Zaletą organizacji przyjęcia w domu jest to, że ciężarna zawsze może się położyć i odpocząć, dodatkowo nie będzie musiała transportować wszystkich otrzymanych prezentów. Dlatego pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie baby shower ma się odbyć. Po drugie warto stworzyć listę prezentów. Tutaj najlepiej oprzeć się na pomocy przyszłej mamy. Ona będzie wiedzieć, co się jej i dziecku najbardziej przyda. Na liście mogą się znaleźć pieluszki, smoczki, ubranka, chusta do noszenia dziecka, fotelik i wózek. Czyli cała wyprawka, która jest niezbędna przy niemowlaku. 

Kolejnym etapem jest wybór dekoracji. Dekoracje na baby shower możesz wybrać pod płeć dziecka, lub jeśli rodzice zdecydowali się na niespodziankę zostać przy neutralnych kolorach. Wybór dekoracji jest ogromny. Mieszkanie możesz przyozdobić girlandami, napisami takimi jak “baby shower”, “oh it’s a baby” i balonami. Świetnym wyborem są także tematyczne talerzyki papierowe i serwetki z motywem dziecięcym.