10 najlepszych domowych środków zmniejszających ból zębów mądrości

10 najlepszych domowych środków zmniejszających ból zębów mądrości

Każdy, kto kiedykolwiek miał swoje zęby mądrości, wie, jak bardzo mogą być bolesne. Większość ludzi powie Ci, abyś natychmiast udał się do dentysty, aby je usunąć. Chociaż jest to najlepszy pomysł, nie zawsze jest to możliwe. Ludzie mają pracę i rodziny, co sprawia, że potrzeby dentystyczne muszą czasami ustępować. Oto kilka domowych sposobów na chwilowe złagodzenie bólu przed usunięciem zęba mądrości.

Płukanie ciepłą słoną wodą
Ten środek jest często zalecany przez samych dentystów jako przerwa do czasu wizyty. Jest to nie tylko jeden z najskuteczniejszych sposobów na złagodzenie bólu zęba mądrości, ale także jeden z najłatwiejszych.

Zastosuj lód
Jeśli ból zęba mądrości jest wynikiem obrzęku, pomóc może zastosowanie okładu z lodu. Po prostu użyj dostępnego w handlu okładu z lodu lub włóż trochę lodu do plastikowej torby, zawiń w ręcznik i nałóż na spuchnięty obszar. To nie tylko złagodzi ból, ale także pomoże złagodzić stan zapalny. Zimno znieczula dotknięty obszar, co może zmniejszyć ból i tkliwość. Zimno może również zmniejszyć obrzęk i stan zapalny.

Olejek goździkowy
Goździk może być najlepiej strzeżoną tajemnicą, jeśli chodzi o łagodzenie bólu zębów. Jest to jeden z niewielu domowych środków zaradczych, które dają dwa uderzenia. Olejek goździkowy zawiera substancję chemiczną, która działa jako środek znieczulający i przeciwbakteryjny. Olejek goździkowy działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

Cebula
Jest to środek zaradczy, który prawdopodobnie zabrzmi najdziwniej, ale może być również jednym z najbardziej niezawodnych. Cebula była już stosowana jako domowy środek łagodzący ból i stany zapalne związane z zapaleniem stawów. Ma sens tylko to, że możesz użyć tej samej metody w przypadku bólu zęba mądrości. Cebula jest skuteczna, ponieważ zawiera fitochemikalia, które są skierowane przeciwko zarazkom odpowiedzialnym za infekcję, zapewniając bardzo potrzebną przerwę od bólu.

Plasterki Ogórka
Chcesz czegoś, co smakuje lepiej niż cebula? Plastry ogórka mogą przynieść ulgę w bólu zęba mądrości. Nie mają takich samych właściwości zwalczających infekcje, ale gdy boli cię usta, mogą działać w mgnieniu oka.

Torebki herbaty
Jeśli ból zęba mądrości jest wynikiem obrzęku dziąseł wokół zakażonego obszaru, torebki herbaty są doskonałym lekarstwem. Herbata jest wykorzystywana w wielu domowych środkach dzięki właściwościom przeciwzapalnym kwasu garbnikowego. Najskuteczniejszym sposobem leczenia bólu w torebkach z herbatą jest zaparzenie herbaty i włożenie filiżanki do lodówki, pozostawiając torebkę w filiżance. Gdy już będzie miło i zimno, weź worek i umieść go w ustach, bezpośrednio nad bolącą dziąsłem. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i niemal natychmiast przyniesie ulgę w bólu.

Mięta pieprzowa
Mięta pieprzowa jest również znana jako doskonały środek przeciwbólowy dla zębów mądrości. Mięta pieprzowa jest bardzo bogata we właściwości znieczulające, które znacznie zmniejszają ból, a także usuwają bakterie w jamie ustnej, które spowodowały infekcję. Z drugiej strony mięta pieprzowa ma naturalny świeży aromat, w przeciwieństwie do innych środków.

Ekstrakt waniliowy
Większość ludzi używa ekstraktu waniliowego do gotowania i pieczenia, ale większość nie wie, że może to również powodować ból zęba mądrości. Wyciąg z wanilii zawiera eugenol, który ma właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe, dzięki czemu jest tak skuteczny w łagodzeniu bólu zębów.

Liście guawy
Jeśli odczuwasz silny ból zęba mądrości, owoc guawy będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Liście guawy są świetne na środki przeciwbólowe. Liście owoców guawy mają właściwości przeciwskurczowe. Liście guawy mają również właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Liście guawy można nakładać, po prostu żując je powoli w ustach. Soki zostaną uwolnione w ciągu kilku minut. Inną opcją byłoby wzięcie 5-7 liści i gotowanie ich w garnku przez około 5 minut. Gdy woda ostygnie, możesz użyć płynu jako płynu do płukania ust.

Pasta z sody oczyszczonej
Stosowanie pasty z sody oczyszczonej może złagodzić obrzęk zęba i złagodzić ból. Ten domowy środek można łatwo zastosować, biorąc trochę pasty do zębów, wkładając ją do małego pojemnika i mieszając z sodą oczyszczoną. Aplikację możesz wykonać bezpośrednio na dotkniętym zębie. Poziom bólu powinien ustąpić w ciągu kilku minut.