Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji wbrew pozorom nie jest trudne. Wymaga to jedynie wyrobienia pewnych nawyków, stosowania codziennych i tygodniowych kosmetycznych rytuałów. Gdyby napisać Kodeks Pielęgnacji, pierwszym i zarazem najważniejszym punktem byłoby oczyszczanie. Musi to wejść w krew, stać się naszym odruchem, by rytualnie, każdego wieczora wykonać demakijaż, oczyścić skórę z zanieczyszczeń dnia codziennego, zastosować hydrolat i krem odpowiedni do potrzeb skóry. W tygodniu wydawałoby się, ot wieczorna toaleta, nic szczególnego. Wtedy nadchodzi weekend i szansa zrealizowania drugiego punktu Kodeksu. Kobiety otwierają swoje domowe SPA i oddają się rozmaitym zabiegom w zaciszu domowym. Rytuał powinien rozpocząć się od zafundowania skórze porządnego peelingu, który usunie martwy naskórek, oczyści pory i zamknie je. Przed peelingiem wskazane jest otwarcie porów, można to zrobić za pomocą pary, lub maseczki rozpulchniającej. W salonie kosmetycznym w ruch poszedłby wapozon, a w domowym zaciszu oznacza to zakrycie się ręcznikiem i pochylanie nad miską z gorącą wodą. Następnie – oczyszczanie mechaniczne. Ręczne lub z wykorzystaniem rozmaitych łyżeczek do zaskórników. Po oczyszczeniu aplikujemy serum i maseczkę odpowiednią do rodzaju cery. Zabieg kończymy kremem nawilżającym.
Piękny scenariusz, jednak w rzeczywistości wygląda to tak, że spędzamy w łazience długie godziny, stosując cały arsenał kosmetyków, preparatów i urządzeń, które potrafią pochłonąć sporą część budżetu domowego.
Najbardziej odczuwają to posiadaczki cer wymagających, czyli suchej, wrażliwej, czy naczyniowej, ich pielęgnacja wymaga zupełnie innego traktowania, specjalnych preparatów i większej troski.
Jak więc dbać o czystą cerę, jeśli nie można wykonać parówki, peelingu, czy oczyszczania mechanicznego? Na szczęście jest na to rozwiązanie. . Zabieg, który z użyciem maszyny i jednego preparatu pozwala osiągnąć efekt pełnego oczyszczenia, przy czym jest bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny dla każdego rodzaju cery.

Na czym to właściwie polega?
Głowica maszyny do kawitacji, która swoim wyglądem przypomina łopatkę, generuje fale dźwiękowe, które przy kontakcie z cieczą tworzą pęcherzyki powietrza. Pęcherzyki “tańczą na skórze” oczyszczając wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca, przy tym pobudzając przepływ krwi i limfy. Zabieg jest wyjątkowo odprężający, towarzyszy mu uczucie delikatnego łaskotania. Efekty widoczne są od razu, skóra jest oczyszczona i pobudzona. Twarz jest przygotowana do dalszych zabiegów i wykazuje najwyższą wchłanialność składników aktywnych.

Postępowanie przy zabiegu:
1. Demakijaż i dokładna tonizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu.
2. Wybór preparatu poślizgowego dla głowicy kawitacyjnej. W zależności od typu cery, do trądzikowej można użyć toniku antybakteryjnego, do wrażliwej wodę różaną a do naczyniowej hydrolat z kasztanowca
3. Wykonanie masażu twarzy, szyi i dekoltu za pomocą głowicy kawitacyjnej. Należy obficie zwilżyć masowany obszar płatkiem kosmetycznym, nasączonym wybranym preparatem poślizgowym, przyłożyć włączoną głowicę do skóry i wykonywać ruchy “zbierające” od dołu do góry. Nie należy wywierać zbyt mocnego nacisku, ruchy powinny być krótkie i każdorazowo poprzedzone zwilżeniem masowanego obszaru.
4. Dokładne przemycie skóry i usunięcie pozostałości po zanieczyszczeniach. Tonizacja.
5. Przejście do kolejnego etapu zabiegu lub zastosowanie serum z wykonaniem masażu twarzy, nałożenie maseczki i kremu na zakończenie zabiegu.

Najbardziej efektywne jest wykonywanie peelingu kawitacyjnego raz w tygodniu. Efekty, które bardzo szybko dostrzeżemy to poprawa ogólnego stanu skóry, oraz jej kolorytu. Skóra staje się bardziej jędrna i rozświetlona. Naczynia krwionośne zostają uszczelnione, co pomaga zniwelować “pajączki” i zapobiec powstaniu nowych. Wydzielanie sebum zostanie uregulowane, a efekt błyszczenia zniknie.

Czas wykonania zabiegu i jego cena są rozpatrywane indywidualnie. W zależności, czy peeling kawitacyjny stanowi samodzielny zabieg, czy jest jednym z jego etapów.

, mimo że tak mało inwazyjny, posiada przeciwwskazania do wykonania, są nimi:

– ciąża
– osteoporoza
– padaczka
– choroby tarczycy (w tym przypadku można wykonać zabieg, jednak z ominięciem okolic szyi i dekoltu)
– niewydolność krążenia
– metalowe implanty
– rozrusznik serca
– aparat ortodontyczny
– nowotwory

Jeszcze do niedawna był zabiegiem możliwym do wykonania wyłącznie w salonie kosmetycznym, głównie ze względu na koszta i gabaryty maszyny do ultradźwięków. Jednak producenci urządzeń kosmetycznych wyszli naprzeciw potrzebom domowego spa i wprowadzili do sprzedaży kompaktowe, bezprzewodowe aparaty do ręki w całkiem przystępnej cenie.

Przed przystąpieniem do każdego zabiegu w warunkach domowych, należy zapoznać się z procedurą postępowania i przeciwwskazaniami do jego wykonania. Nieumiejętne eksperymentowanie ze skórą, bez wiedzy, w dodatku przy użyciu maszyny może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego, jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości do wykonania zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą.