Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w gabinecie stomatologicznym, istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Na przykład dostępne bez recepty pasty do zębów lub zestawy wybielające są popularnym wyborem wśród pacjentów. Jednak uzyskanie pożądanych rezultatów może zająć kilka tygodni. Z drugiej strony wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może przynieść efekty już po jednej wizycie.

Na czym więc polega wybielanie zębów u dentysty?
Wybielanie zębów to zabieg pozwalający na uzyskanie jaśniejszych zębów. Proces polega na użyciu wybielacza do usuwania przebarwień na zębach. Po dokładnym nałożeniu przez dentystę żelu wybielającego o wysokim stężeniu na zęby, jest on aktywowany przez źródło światła.

Wybielanie zębów przez dentystę ma większe szanse przynieść długotrwałe rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ dentysta może zindywidualizować leczenie i ocenić, który zabieg wybielający jest najlepszy dla Twoich zębów. Dentyści mają również dostęp do silnie skoncentrowanych wybielaczy, co pozwala im uzyskać widoczne rezultaty podczas jednej wizyty u dentysty.

Powody przebarwień zębów
Przebarwienia lub przebarwienia zębów mogą być spowodowane różnymi codziennymi nawykami. Z biegiem czasu i wraz z wiekiem Twoje zęby będą się naturalnie zmieniać.

Nadmierne palenie
Jeśli regularnie palisz, bardziej prawdopodobne jest pojawienie się przebarwionych lub poplamionych zębów. Ponadto palenie może również poplamić mosty zębowe, implanty i protezy.

Picie i jedzenie
Pokarmy i napoje bogate w kolory, takie jak kawa, herbata, jagody, a nawet wino, mogą mieć wpływ na zęby. Prostą wskazówką ochronną jest picie dużej ilości wody zaraz po spożyciu potraw lub napojów.

Zła higiena jamy ustnej
Jeśli nie dbasz o higienę jamy ustnej, zęby mogą się odbarwić w wyniku gromadzenia się i próchnicy bakterii. Skuteczne codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów pomoże usunąć płytkę nazębną z zębów.

Z punktu widzenia dentysty zaleca się mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty, aby zapewnić optymalny stan zdrowia jamy ustnej. Płukanie ust wodą po jedzeniu może usunąć pokarm, który może utknąć w zębach po posiłkach.

Starzenie się
Z wiekiem szkliwo zaczyna słabnąć. W rezultacie Twoje zęby będą się odbarwiać. Tego naturalnego procesu trudno uniknąć. Jednak regularne wizyty dentystyczne pomogą Ci zachować zdrowie jamy ustnej. Wybielanie może pomóc przywrócić biały, estetyczny uśmiech.

Jeśli chcesz wybielić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób, polecamy wizytę u dentysty. Twój lekarz jest wysoko wykwalifikowany i będzie w stanie zapewnić Ci profesjonalny zabieg wybielający, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Oceniając Twoje zęby i historię uzębienia, dentysta będzie w stanie określić przyczynę przebarwień zębów i doradzić, czy jesteś dobrym kandydatem do wybielania (i jaki rodzaj zabiegu wybielającego jest dla Ciebie najlepszy).
Podczas zabiegu na zęby nakładany jest wybielacz wybielający o wysokiej sile, zawierający nadtlenek wodoru. Nasi dentyści użyją wówczas lampy LED, która umożliwia rozbicie wybielacza i przedostanie się tlenu do szkliwa. To właśnie usuwa plamy na zębach, nie uszkadzając ich.

Korzyści z wybielania zębów u dentysty

Bezpieczne i wygodne
Wybielanie zębów przez dentystę jest zwykle najbezpieczniejszą opcją, ponieważ leczysz się przez profesjonalistę. Twój dentysta będzie mógł monitorować Twoje postępy i upewnić się, że procedura jest wykonana prawidłowo. Ponadto niektóre produkty dostępne bez recepty mogą być szkodliwe dla dziąseł i zwiększać wrażliwość zębów.

Oszczędność czasu
Zwykle wystarczy jedna wizyta, aby przywrócić biały uśmiech. Wybielanie zębów w gabinecie może zająć około jednej do dwóch godzin, w zależności od złożoności Twojego przypadku. Co więcej, alternatywne metody wybielania mogą przynieść pożądane rezultaty nawet po dwóch tygodniach.