Słoneczne lato – jak skutecznie zadbać o cerę?

Słoneczne lato – jak skutecznie zadbać o cerę?

Upalne lato to niezwykle wyczekiwany czas. Jednak gorąca temperatura, suche powietrze i słona woda to czynniki, które w niezbyt korzystny sposób wpływają na stan kobiecej cery. Jest to okres, w którym szczególnie trzeba zadbać o codzienną pielęgnację. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom skóra może zachować młody i świeży wygląd, bez niedoskonałości, nawet podczas najbardziej upalnych miesięcy. Jakie produkty wybrać na lato? O czym pamiętać planując codzienną rutynę pielęgnacyjną?

Ochrona przed promieniowaniem UV to podstawa

Kosmetykiem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w codziennym użyciu podczas letnich miesięcy jest dobry krem z filtrem. W ostatnich kilki sezonach opalenizna jest bardzo pożądana. Jednak światło słoneczne w nadmiarze może okazać się bardzo szkodliwe. To właśnie ono odpowiada za ponad 80% zmian mających związek ze starzeniem się skóry i występowaniem procesów nowotworowych. Bardzo skuteczny i często polecany jest filtr mineralny. Stosowanie go codziennie rano bardzo korzystnie wpływa na stan cery. Chroni ją przed promieniowaniem zarówno UVA, jak i UVB. Jego regularne używanie zmniejsza ryzyko pojawienia się stanów zapalnych i znamion barwnikowych – inaczej zwanych pieprzykami. Krem z filtrem zapobiegnie też bolesnym poparzeniom – skóra opali się równomiernie, dzięki czemu nie dojdzie do nieestetycznego łuszczenia się martwego naskórka.

Kosmetyki nawilżające kluczem do sukcesu

Kiedy na dworze panują upały niezwykle ważne jest włączenie do rutyny pielęgnacyjnej kosmetyków nawilżających. Nieustanne silne nasłonecznienie i suche powietrze sprawiają, że skóra może stać się przesuszona. Warto więc sięgnąć po sprawdzone produkty zawierające składniki takie jak kwas hialuronowy, elastyna, kolagen, skwalan, fosfolipidy. Są to substancje, dzięki którym skóra stanie się nawilżona i zdecydowanie bardziej elastyczna. Kosmetyki tego typu warto stosować 2-3 razy dziennie, a przede wszystkim na noc – przed pójściem spać. Krem stosowany wieczorem jest zdecydowanie lepiej wchłaniany przez komórki.

Makijaż latem – najlepsze rozwiązania

Latem warto stosować delikatne kosmetyki, które nie będą zbytnio obciążały skóry. Jako bazę pod makijaż warto stosować krem z filtrem UV. Podczas wysokich temperatur skóra się poci – nie sprawdzą się więc ciężkie podkłady. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się krem BB i dobry, mineralny puder. Dla uzyskania trwałego efektu warto zastosować spraye, których zadaniem jest utrwalenie makijażu i przedłużenie żywotności nałożonych kosmetyków.