Czy pięknym kobietom jest w życiu łatwiej?

Czy pięknym kobietom jest w życiu łatwiej?
Piękno jest pojęciem względnym. Każdy z nas posiada inny obraz atrakcyjności fizycznej. Na przestrzeni wieków kanony piękna nieustannie się zmieniały. To, co było uznawane jeszcze kilkadziesiąt lat temu za fantastyczne, dziś jest wręcz nie do przyjęcia. W tym artykule skupimy się na kwestii atrakcyjności fizycznej. Kobiety ciągle podążają za modą by poczuć się atrakcyjne. Jaki wpływ na ich życie ma owa ponętność fizyczna. Niestety coraz większy. Kobiety utożsamiają te pojęcie jako równoznaczne z sukcesem w życiu prywatnym i zawodowym. Jak konkretnie piękno przekłada się na ich życie? Spieszymy z odpowiedzią.
1. Kariera zawodowa.
Badania psychologiczne wskazują na dużą ilość korzyści wynikającą z atrakcyjności fizycznej. Ma to również odzwierciedlenie w aspekcie zawodowym. Kobietom potocznie nazywanym jako piękne jest o wiele łatwiej znaleźć pracę i wspinać się po ścieżce kariery zawodowej. Często możemy zauważyć, że są one bardziej lubiane i cenione przez współpracowników. Dlatego też za wszelką cenę dążą one do uzyskania statusu atrakcyjności myśląc, że wygląd rozwiąże ich wszystkie problemy.
2. Życie prywatne.
W dalszym ciągu żyjemy w fałszywym przekonaniu, że atrakcyjnej kobiecie łatwiej jest znaleźć partnera na stałe i ułożyć sobie życie. Z pewnością potrzeba jeszcze kilka lub kilkanaście lat aby uwolnić się z tego błędnego koła. Aby można było stwierdzić, że poznałyśmy partnera z którym można spędzić całe życie potrzeba czasu. Oczywiście atrakcyjny wygląd przyciągnie do nas wielu adoratorów. Nasuwa się wtedy pytanie czy nie poszukują oni jedynie banalnego piękna bez wglądu na nasz charakter i osobowość? Efekt może być odwrotny od zamierzonego, a co za tym idzie poszukiwania drugiej połówki mogą być nawet utrudnione że względu na aspekt wizualny.
3. Życie towarzyskie.
Obalmy również mit dotyczący przyjaciół i znajomych. Ogólnie panuje przekonanie że osoby atrakcyjne posiadają szerokie grono przyjaciół. Czy taka zasada obowiązuje nadal? Ależ skąd! Pamiętajmy, że dla osób z naszego najbliższego otoczenia nie liczy się to jak wyglądamy, a jakie wartości sobą reprezentujemy i jakimi osobami jesteśmy. Ładna buzia nie zagwarantuje nam dostatniego życia, otoczonego wiernymi przyjaciółmi. W niektórych sytuacjach może utrudniać nam funkcjonowanie w życiu społecznym. W tę kwestię świetnie wpisze się powiedzenie że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Warto zastanowić się czy ślepe podążanie za nowymi kanonami piękna, które zmieniają się w mgnieniu oka jest warte tylu wyrzeczeń i nieprzyjemności.