Katar alergiczny u dzieci

Katar alergiczny u dzieci

Ostatnio bardzo często słyszymy, że dzieci i dorośli mają katar sienny – alergiczny.

Mój drogi, ty przecież też go masz!
Do tej pory nie udało nam się go zlikwidować!

Będąc w Łodzi poddałeś się badaniom, aby ci ustalono, jaka bakteria go powoduje? Badanie wykazało nam, co jest jego przyczyną i podano nazwę tej bakterii (nazwy już nie pamiętam).

Zaczęliśmy chodzić od apteki do apteki i dowiedzieliśmy się, że na nią w Polsce nie ma leku.

Ale ostatnio temat ten wrócił i zaczęliśmy kurację jak do tej pory ze skutkiem.

Dzielimy się nią z Państwem:
Są różne jego przyczyny.

Jeżeli alergiczne to:

– wyeliminować gluten (produkty zbożowe), nabiał, soję, jajka, owoce morza, s
pożywanie przetworzonej żywności.
U dorosłych osób należy sprawdzić czy czasem nie zmniejszył się u niej poziom kwasu i enzymów żołądkowych. Jeżeli spożywaliśmy dużo produktów z mąki białej to mąka spowodowała wielkie spustoszenie w jelicie cienkim – zakleiła kosmyki jelitowe, które pełnią ważną rolę wprowadzając rozdrobniony pokarm do krwi. Czyli odżywiają nasz organizm – dodał Jerzy.
Tak one pełnią ważną rolę, gdyż od nich zależy w dużym stopniu czy jesteśmy zdrowi.

Pamiętam, że kiedy wróciłam ze Szwajcarii i zmieniłam pożywienie to przeżyłam wielki szok, gdy zaczęły z mojego organizmu (jelit) uciekać białe nitki, szpagaciki i inne świństwa. Bardzo się wystraszyłam. Zadzwoniłam do znajomej lekarki do Wrocławia, aby zapytać, co to jest.

Odpowiedziała mi krótko, to się ciesz, że oczyszczasz się z kazeiny, którą nazbierałaś przez lata, a teraz cię opuszcza. Teraz twoje kosmyki będą czyste i nastąpi dobre wchłanianie pokarmu do krwi.
Faktycznie – to przeżyłam sama.

– Słyszałeś, że bardzo skuteczne jest czyszczenie jelit gotowaną kapustą bez dodatków. Kurację należy prowadzić 3-7 dni.
– Ale też można oczyścić jelita płynem fizjologicznym! (przegotowana woda + 2 łyżeczki soli himalajskiej na 1 litr wody, pijemy przed snem i 2 godz. po posiłku rannym.)

Oczyści się cały przewód pokarmowy. Musimy to zrobić! My co prawda nie jadamy produktów z białej mąki, ale wyczytałam, że biała mąka, mleko, oleje rafinowane i inne produkty przetworzone, powodują chroniczny stan zapalny w jelitach.

Czyszczenie jelit białą kapustą to bardzo dobra sprawa. Działa ona jak miotła. Wymiecie wszystko, co się przykleiło do kosmyków.
– Wiesz, że regularne spożywanie błonnika, przeczyszczanie od czasu do czasu jelit to podstawa utrzymania zdrowia.