Jak dobrać szczoteczkę do zębów do naszych potrzeb?

Jak dobrać szczoteczkę do zębów do naszych potrzeb?

Zdrowy i zadbany uśmiech stanowi ważny atut w naszym wyglądzie. Odpowiednia higiena jamy ustnej może nam to zagwarantować. Zdrowe zęby to nie tylko kwestia wyglądu ale również naszego zdrowia. Warto zadbać o profilaktykę zanim nabawimy się poważniejszych problemów i konieczna będzie wizyta u stomatologa. Ból zęba nie jest niczym przyjemnym i może skutecznie utrudnić nam życie. Aby temu zapobiec powinniśmy regularnie dbać o stan naszego uzębienia.

Jak zapewnić odpowiednią higienę jamy ustnej?

Zapewnienie odpowiedniej higieny jamy ustnej powinniśmy rozpocząć od regularnego mycia zębów. Najlepiej powinniśmy je myć po każdym posiłku, jednak nie zawsze jest to możliwe dlatego warto mieć przy sobie nić dentystyczną, której możemy w razie potrzeby użyć. Ważne jest również używanie odpowiedniej pasty do mycia zębów. Na rynku dostępnych jest wiele jej różnych rodzajów, które mają zapewnić kompleksową pielęgnację. W zależności od problemów z jakimi się zmagamy może to być pasta zapobiegająca próchnicy, wybielająca czy neutralizująca działanie kwasów w przypadku nadwrażliwości.

Kolejną ważną kwestią jest wybór szczoteczki. Zbyt miękka może nie poradzić sobie z płytką nazębną natomiast za twarda może prowadzić nawet do uszkodzenia szkliwa i pojawienia się problemów z nadwrażliwością. Istnieją również szczoteczki elektryczne, które cieszą się coraz większą popularnością, choć jej koszt jest znacznie wyższy od szczoteczki manualnej.

Właściwa higiena jamy ustnej – co jeszcze warto stosować?

Oprócz regularnego mycia zębów, w utrzymaniu prawidłowej higieny pomogą nam również płyny do płukania jamy ustnej. Mają one właściwości antybakteryjne i zapewniają długotrwałą świeżość oddechu.

Odpowiednia higiena jamy ustnej ma istotne znaczenie w zapewnieniu sobie zdrowego i pięknego uśmiechu. Należy również pamiętać, że oprócz codziennej profilaktyki ważne jest także regularne odwiedzanie swojego stomatologa w celu skontrolowania stanu naszych zębów. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym pozwolą nam w porę reagować na wszelkie zmiany zachodzące w naszej jamie ustnej. Łatwiej jest przecież zapobiegać problemom, niż doprowadzić do stanu gdzie jedynym wyjściem będzie często nieprzyjemne i kosztowne leczenie stomatologiczne.