Wyprawka dla noworodka – jak się przygotować?

Dzień pojawienia się noworodka w domu zbliża się wielkimi krokami? Niezwykle ważne dla przyszłych rodziców jest odpowiednie przygotowanie się do tego czasu. Wyprawka dla noworodka to nic innego jak zbiór niezbędników, które powinniśmy posiadać, aby zapewnić dziecku komfortowe warunki już od momentu jego przyjścia na świat. Od czego zacząć? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Lista rzeczy dla noworodka – o czym pamiętać?

Skompletowanie rzeczy, które potrzebne będą rodzicom spodziewającym się dziecka może wcale nie być takie łatwe. Doświadczeni rodzice znacznie spokojniej podejdą do tego tematu niż ci, którzy oczekują swojego pierwszego maleństwa. Jednak, w związku z tym, że życie bywa przewrotne, a stres może utrudnić trzeźwe myślenie, przygotowaliśmy listę niezbędników, która wszystkim pomoże w kompletowaniu wyprawki.

Na początek skupmy się na rzeczach, które zabierzemy ze sobą do szpitala:

• pieluchy,
  • ubranka,
  • kocyk,
  • kosmetyki dziecięce,
  • podkłady do przewijania,
  • butelka z anatomicznym smoczkiem – jest bardzo potrzebna w momencie gdy wystąpi problem z laktacją.

Wystarczająco wcześniej pomyśl również o przygotowaniu domu na przyjazd nowego członka rodziny. Wyprawka dla noworodkaco powinno czekać na malucha w domu:

• przewijak,
  • kosmetyki dziecięce do kąpieli,
  • chusteczki nawilżane,
  • wanienkę do mycia,
  • delikatne ręczniki i koce,
  • termometr do wody,
  • akcesoria do karmienia,
  • podgrzewacz pokarmu,
  • śliniaczki,
  • smoczki,
  • szczoteczkę (z miękkim włosiem),
  • ubranka,
  • wózek dziecięcy wraz z torbami,
  • fotelik do samochodu,
  • nosidełko,
  • inhalator.

Z taką listą zdecydowanie lepiej się przygotujesz i zaoszczędzisz sobie niepotrzebną dawkę dodatkowego stresu. A co z zabawkami? Nie są one potrzebne w pierwszych dniach życia, aczkolwiek warto już teraz o nich pomyśleć.

Bezpieczne zabawki dla małego dziecka

Wybierając zabawki dla malucha, warto mieć na uwadze względy bezpieczeństwa i jakość wykonania tych produktów. Zabawki Maileg posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, dzięki czemu wiesz, że nie zagrażają zdrowiu Twojego dziecka. Z myślą o najmłodszych jak i środowisku najważniejszy jest skład, jakość oraz estetyka wykonania. Marka Maileg do tworzenia zabawek wykorzystuje naturalne materiały, a oprócz tego korzysta z papierowych opakowań pochodzących z recyklingu. Podaruj swojemu dziecku zabawki, które przypominają te sprzed kilku lat i nie mają nic wspólnego z plastikiem. Wybieraj rozsądnie dla siebie i swoich najbliższych.