Pełne zabawy i muzyki zajęcia Zumba Kids, czyli Zumba dla dzieci

Pełne zabawy i muzyki zajęcia Zumba Kids, czyli Zumba dla dzieci

Aktywne spędzanie czasu to nawyk, którego dzieci uczą się, patrząc na dorosłych. Jeśli więc chcesz zachęcić pociechę do ruchu, to samodzielnie musisz zacząć ćwiczyć. Wcale nie mniejsze znaczenie ma  przy tym wybieranie takich ruchowych alternatyw, które oprócz aktywności zapewnią dziecku dobrą zabawę. Jakie zajęcia zatem wybrać? Przednią zabawę i pozytywną energię zapewni zumba dla dzieci w Bydgoszczy, w której udział wziąć mogą już 4-latki.

Zumba Kids – aktywny sposób na niebanalne spędzanie czasu dla najmłodszych

Zumba to taneczne zajęcia dla aktywnych osób i dzieci. Łączą w sobie choreografię różnych stylów tańca – zwłaszcza latynoskiego, amerykańskiego, odrobiny meksykańskiego oraz tańca brzucha wraz z elementami fitnessu. Praca mięśni, równowaga i gibkość to standardowy element tanecznego cardio, w którym chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i samopoczucie.

Proste ruchy w połączeniu z nieskomplikowanymi krokami w akompaniamencie skocznej muzyki sprawiają, że zumba to obecnie najchętniej wybierana aktywność. Wziąć w niej udział mogą dzieci już od 4 roku życia, które chcąc nauczyć się czegoś nowego. Wybranie zumby jako aktywność dla dziecka to bardzo dobry wybór, otwierający drogę do nauki w przyszłości bardziej skomplikowanych i wymagających choreografii. Zajęcia to również doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu i rozwojową zabawę.

Zumba dla dzieci w Bydgoszczy – czy warto?

Zumba dla dzieci w Bydgoszczy, to coś więcej niż zwykłe skakanie na parkiecie – to świetna zabawa, która rozwija nowe umiejętności. Treningi dziecięce uczą podstawowych elementów sportowego cardio i fitnessu, a przy tym podnoszą poziom dziecięcej rytmizacji oraz uspołecznienia. Połączenie nauki poprzez zabawę w ruchu, to świetny sposób na niebanalne spędzanie czasu.

W zajęciach z tanecznej Zumby uczestniczyć mogą również dzieci z ograniczoną mobilnością oraz ograniczeniami rozwojowymi. Wtedy poziom zajęć jest odpowiednio dostosowywany do grupy. Dzięki temu dzieci mogą wykonywać proste ruchy na tyle, na ile pozwalają im ich ograniczenia. Dzięki temu dziecko może również świetnie się bawić i uczyć czegoś nowego.

Poziom trudności zajęć jest dostosowywany do grupy wiekowej. Nauka podstawowych kroków nie powinna zatem sprawiać nawet najmłodszemu dziecku większych problemów. Po pierwszych zajęciach Twoja pociecha, opanuje proste ruchy, którymi z pewnością się pochwali. Regularne uczestnictwo w zajęciach sprawi, że dziecko opanuje podstawowe kroki taneczne różnych stylów tańca.