Inseminacja psów

Inseminacja psów

Klinika Weterynaryjna AVIMEDICUS posiada w swojej ofercie zabiegi inseminacji psów. Nasi specjaliści weterynarii dysponują aktualną wiedzą i umiejętnościami koniecznymi do przeprowadzania zabiegów reprodukcyjnych wśród psów.

Techniki kliniki AVIMEDICUS obejmują inseminację dopochwową, chirurgiczną oraz endoskopową. Zalecenia kliniczne dotyczące metody inseminacji zależą od wielu czynników, w tym między innymi od: rodzaju i jakości użytego nasienia, historii reprodukcyjnej i wieku suki oraz czynników ryzyka.

W każdej z metod inseminacji psów, zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach w trosce o komfort i zdrowie zwierząt.

Cesarskie cięcie u psów

Nasza klinika weterynaryjna oferuje również cesarskie cięcie u psów, czyli chirurgiczną metodę rozwiązywania ciąży. Zabieg ten wykonywany jest w celu zwiększenia szans na przeżycie zarówno dla matki jak i szczeniąt.

Cesarskie cięcie u psów nie jest wykonywane rutynowo – stosuje się je w nagłych, trudnych przypadkach związanych ze zbyt długim porodem, nieprawidłowym ułożeniem szczeniąt lub innymi problemami ciężarnych. Zdarza się, że cesarskie cięcie u psów to jedyna możliwość na uratowanie życia matki i potomstwa.

Klinika weterynaryjna AVIMEDICUS posiada nowoczesny inkubator, który zapewnia Pacjentom komfort (zabiegi wykonujemy w narkozie wziewnej) niezbędny do szybkiego powrotu zwierząt do pełni sił. Zabieg wykonywany jest przez najlepszych specjalistów rozrodu zwierząt.