Jakie są opinie po użytkowaniu błonnika witalnego

Znaczenie chromu w organizmie człowieka. Skutki niedoboru i nadmiaru chromu.

Błonnik witalny zyskuje coraz większą popularność. Dzięki szerokiej palecie zalet i naturalnemu pochodzeniu, grono zwolenników tego produktu stale rośnie, a potencjalni użytkownicy przed rozpoczęciem stosowania poszukują źródeł informacji o właściwościach tego suplementu i czym właściwie jest błonnik witalny. Opinie osób już stosujących ten produkt jednoznacznie wskazują, że jest on godny polecenia.

Błonnik witalny – opinie użytkowników

Obecnie wiele osób skarży się na dolegliwości związane z zaburzeniami trawienia, odczuwają wzdęcia, ciężkie uczucie na żołądku, mają problemy z wypróżnianiem się, a także walczą z dodatkowymi kilogramami. Jednak po zastosowaniu błonnika witalnego wiele ich problemów zdrowotnych zniknęło.

Grzegorz: „Nie jestem zwolennikiem cudownych mikstur wpływających na nasze zdrowie, tym bardziej, że przeszedłem poważną operację jelit, skutkiem czego były zaburzenia trawienia i kłopoty z wypróżnianiem. Przeczytałem wiele artykułów na temat tego, czym jest i jakie właściwości ma błonnik witalny, opinie o nim i efekty stosowania. W końcu zdecydowałem się na jego zakup. To była najlepsza decyzja w moim życiu – dzięki regularnemu stosowaniu odstawiłem niektóre leki i mogę normalnie funkcjonować.”

Karolina Augustyniak (34l.): „Największym plusem stosowania błonnika było zmniejszenie mojego apetytu. Dzięki temu nie podjadałam między posiłkami i łatwiej było mi zgubić zbędne kilogramy.”

Monika (50l.): „Nie wiedziałam, czym jest błonnik witalny. Opinie i wskazówki moich koleżanek zachęciły mnie jednak do jego stosowania. Już po kilku dniach zauważyłam, że moja cera poprawiła się, ilość wyprysków zmniejszyła się, a te, które się pojawiały, w szybszym tempie
się goiły”.

Błonnik witalny – opinie lekarzy i dietetyków

Środowisko specjalistów jednoznacznie wskazuje na pozytywne działanie błonnika witalnego na ludzki organizm. Suplement ten działa pozytywnie na różne układy naszego ciała. Kardiolodzy polecają stosowanie błonnika osobom borykającymi się z zagrożeniami dla układu krążenia wywołanego m.in. podwyższonym poziomem trójglicerydów. Błonnik reguluje poziom cholesterolu we krwi, poprawiając stosunek LDL do HDL, obniża ciśnienie tętnicze, tym samym zmniejszając ryzyko zachorowania na choroby serca.

Osobom z zaburzeniami trawienia również poleca się błonnik witalny. Opinie lekarzy gastrologów wskazują na zbawienne działanie tego produktu na nasz układ trawienny. Błonnik wspomaga nasze jelita, eliminując zaparcia i złogi, co w dalszej perspektywie zapobiega chorobom jelit, w tym nowotworom.

Powyższe opinie wspierane są przez obserwacje dietetyków, którzy chętnie zalecają swoim pacjentom stosowanie błonnika witalnego ze względu na efekty działania i naturalne pochodzenie. Błonnik pozostawia uczucie sytości na długi czas, przez co hamuje apetyt. Dzięki temu osoby borykające się z nadprogramowymi kilogramami szybciej wracają do prawidłowej wagi.

Błonnik witalny – opinie negatywne

Na forach internetowych znaleźć można również mniej przychylne opinie osób spożywających ten suplement. Niektórym bardzo przeszkadza charakterystyczny smak błonnika i przez to często zniechęcają się do jego stosowania. Ale jest na to rozwiązanie – zalewając proszek ciepłą wodą, można dodać świeże owoce i zmiksować na kisiel lub stosować go jako dodatek do jogurtu.

Inni skarżyli się na wzmożone zaparcia i bóle w jamie brzusznej i nie widzieli żadnych pozytywnych efektów,  gdy stosowali błonnik witalny. Opinie negatywne wynikają często jednak z małej wiedzy na temat zasad stosowania tego suplementu. Przykładowo, podczas przyjmowania błonnika, należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów, by mógł on pęcznieć w naszym żołądku, a następnie z łatwością czyścić nasze jelita. Spożywanie samego proszku może spowodować zablokowanie jelit, na co skarżyli się użytkownicy tego preparatu.

Pamiętajmy również, że błonnik witalny to produkt w pełni naturalny – nie działa tak ekspresowo jak różne tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu!

Błonnik primvitalny – opinie użytkowników

Jednym z najlepszych preparatów tego typu jest błonnik primvitalny. Opinie osób stosujących go jednoznacznie wskazują, że efekty po kuracji tym suplementem są niewiarygodne!

Paulina Matusek (23l.): “Nie wierzyłam, że coś może mi jeszcze pomóc. Byłam ciągle zmęczona i miałam duże problemy z trądzikiem. Po stosowaniu błonnika moja cera stała się gładsza i mam o wiele więcej energii! Z czystym sercem mogę polecić ten produkt.”

Piotr Zelman (63l.): “Miałem dużą nadwagę, nie mogłem schudnąć, a dotychczasowe starania dawały niewielkie efekty. Mój dietetyk zaproponował mi, żebym do swojej diety wprowadził błonnik primvitalny. Opinie w Internecie również zachęciły mnie do spróbowania go. Kilogramy zaczęły powoli spadać, a ja czuję się lepiej i mam więcej energii do działania. Ten sezon będzie należał do mnie!”

Błonnik witalny stał się nieodłącznym elementem diety wielu osób w Polsce. Polecają go zarówno lekarze i dietetycy, jak i osoby, które poznały jego właściwości na własnej skórze. Błonnik pozwoli uregulować nam pracę naszego organizmu i poczuć się lepiej, dlatego warto włączyć go do swojej kuchni.