Tabletki antykoncepcyjne online – dobre rozwiązanie, gdy pilnie potrzebujesz pigułki 

Tabletki antykoncepcyjne online – dobre rozwiązanie, gdy pilnie potrzebujesz pigułki 

Metody zapobiegania niechcianej ciąży są różne – m.in. prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, środki plemnikobójcze (np. pianki plemnikobójcze). Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie leki antykoncepcyjne są najczęściej wybierane. Aby je nabyć, niezbędna jest na nie recepta. Wiele kobiet błędnie uważa, że może ją wystawić jedynie lekarz specjalista ginekolog. Jak otrzymać receptę na antykoncepcję? Dowiedz się!

Tabletki antykoncepcyjne online – uzyskaj receptę bez wychodzenia z domu

Jak można zdobyć receptę na tabletki antykoncepcyjne online? W Internecie znajdziesz wiele stron takich jak Mojarecepta.com.pl. Aby uzyskać tabletki antykoncepcyjne, wystarczy, że udzielisz odpowiedzi na kilka pytań i zapłacisz odpowiednią kwotę (zwykle nieprzekraczającą 50 zł).

Lekarz, który będzie analizował ankietę, sprawdzi, czy nie występują żadne przeciwwskazania i w przypadku ich braku wystawi receptę na antykoncepcję. Warto podkreślić, że można wybrać preparat, który chce się otrzymać, choć najlepiej zdecydować się na przyjmowane już leki i nie dokonywać zmiany bez konsultacji z ginekologiem.

Z powyżej wspomnianej platformy mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą przedłużyć receptę na przyjmowane już tabletki antykoncepcyjne, chcące dopiero rozpocząć antykoncepcję hormonalną oraz kobiety zmagające się z nieregularnymi lub bolesnymi miesiączkami.

Potrzebujesz przedłużyć receptę na antykoncepcję? Odwiedź lekarza rodzinnego

Obowiązujące prawo mówi, że receptę na antykoncepcję hormonalną, może wystawić również lekarz rodzinny, ale tylko wtedy, gdy kontynuujesz leczenie. Warto zaznaczyć, że może wypisać receptę na wszystkie dostępne w naszym kraju metody antykoncepcji hormonalnej takie jak tabletki, krążki dopochwowe i plastry hormonalne.

Nie oznacza to jednak, że każdy lekarz rodzinny musi wystawić receptę – możesz się spotkać z odmową, gdy będzie miał on jakiekolwiek wątpliwości co do Twojego stanu zdrowia.

Pamiętaj również, że lekarz będzie wymagał potwierdzenia, że faktycznie przyjmujesz dany rodzaj antykoncepcji. Co może być takim dowodem? Warto, abyś miała zaświadczenie o przyjmowanej antykoncepcji od swojego ginekologa. Jeśli jednak go nie masz, wystarczające będą screeny z wcześniejszych e-recept.

Receptę na tabletki antykoncepcyjne otrzymasz u swojego ginekologa

Gdy żadna z powyższych opcji nie wchodzi w grę, udaj się po prostu do swojego lekarza ginekologa. Specjalista nie tylko przepisze odpowiednie leki, ale przeprowadzi badanie i dobierze najlepszy sposób antykoncepcji. Warto dodać, że wizyta na NFZ jest całkiem darmowa – wówczas ponosisz jedynie koszt tabletek antykoncepcyjnych. Gdy natomiast będziesz chciała wybrać się na wizytę prywatną, zapłacisz od 100 do nawet 400 zł!