Co robić aby unikac wirusów?

Co robić aby unikac wirusów?

O wirusach pewnie każdy z nas, lub też chociażby prawie każdy z nas miał okazję do tej pory słyszeć – i nie powinniśmy mieć kompletnie żadnych powodów do zdziwienia, że taki mikroby istnieją w nas i czasem nawet mają się dobrze. Warto w tym miejscu zauważyć, że ich obecność nie jest naturalna w naszym organizmie i gdy się one pojawiają momentalnie rozpoczyna się jakiś proces chorobowy naszego ciała – a jaki to proces chorobowy, to oczywiście już zależy wyłącznie od tego, jaka jest to dokładnie choroba i na czym ona polega.

Powiedzmy sobie kilka słów na temat samych wirusów oraz ich sposobu rozmnażania się – otóż sprawa przedstawia się tak, że ich liczebność zwiększa się poprzez zarażanie, czyli po prostu infekowania pozostałych jeszcze przy życiu innych komórek, jak więc najlepiej widać właśnie na załączonym tutaj niewielkim przykładzie – mają one charakter mocno ekspansywny, co oznacza, że żyją i rozmnażają się właśnie przez zajmowanie nowych przestrzeni w organizmie, czyli zwyczajnie nowych komórek w tymże właśnie organizmie.

W tym momencie moglibyśmy sobie zadać pytanie, które brzmi na dość poważne i takie właśnie jest – a dotyczy ono, rzecz jasna, omawianych tutaj właśnie owych wirusów. Czy można powiedzieć, że taki właśnie wirus żyje? Zależy ta odpowiedź jednakże od tego, czym jest dla nas definicja życia – jeśli chodzi wyłącznie o rozmnażanie się, wykazywanie zdolności do dziedzicznej zmienności, czyli chodzi po prostu o to, aby być zdolnym do ewolucji, można powiedzieć w takiej właśnie sytuacji, że o ile wirusy biologiczne są żywe według tej terminologii, o tyle wirusy komputerowe (które w końcu również noszą to miano) już żywe bynajmniej nie są.

W jaki sposób najlepiej jest unikać wirusów? Chyba nie ma na to niezawodnej metody. Jedyne, co możemy zrobić w takiej oto sytuacji, to po prostu prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać – no bo cóż by innego jeszcze mogło dojść do owej puli rzecz, których powinniśmy lub nie powinniśmy robić? A skoro nic, to sprawę można uznać za zamkniętą.